جوایز عکاسی جهانی Sony
07/11/1393 - 17:14
با موبایل عکس بگیرید و جایزه ببرید!
سازمان عکاسی جهانی جایزه‌ای جدید را مختص عکاسی با موبایل در جوایز جهانی عکاسی Sony معرفی کرد. علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان ثبت‌نام در تاریخ ۲۷ فوریه، به‌رایگان از طریق وب‌سایت www.worldphoto.org در مسابقه شرکت کنند.

تازه‌ترین فناوری دوربین در تلفن‌های همراه دسترس‌پذیری را برای عکاسان افزایش داده است. هر خاطره‌ای را می‌توان در هر شرایط و هر مکانی ثبت کرد و هر کسی با دسترسی به تلفن می‌تواند زندگی روزمره را به تصویر بکشد. دسته‌بندی تلفن همراه در جوایز عکاسی جهانی سونی در سال ۲۰۱۵ به رسمیت شناختن این آزادی خلاقانهٔ جدید است و اینکه چگونه عکس‌برداری با موبایل به بازتعریف شیوه ارائه هنر عکاسان کمک می‌کند. عکاسان با هر میزان مهارت از امروز تنها یک‌ماه فرصت دارند تا بهترین عکسشان را که پاسخگوی این موارد باشد ارائه کنند: آنچه را که در زنگی نهاده‌اید از آن بگیرید. موارد آشکار را به عقب رانده و الهام‌بخشی را در پیرامونتان ببینید. با استفاده از تلفن همراهتان برای مشاهده جهان از لنزی متفاوت چیزهای غیرعادی را کشف کنید.

علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان ثبت‌نام در تاریخ ۲۷ فوریه، به‌رایگان از طریق این وب‌سایت در مسابقه شرکت کنند. ۲۰ عکس برتر توسط هیئت داوران شامل افراد زیر گزینش خواهند شد:

  • آنا دیکسون، مدیر عکاسی، Huffington Post، ایالات متحده
  • کریس هادسون، دبیر هنری گروه، National Geographic Traveller، بریتانیا
  • آنتونی لپینا، عکاس و مدیر هنری، فرانسه
  • آلوین سون، دستیار سردبیر، HWM و HardwareZone.com، سنگاپور
  • یوجینی چبوتارف، مدیر عکاسی و یکی از بنیانگذاران، 500px، کانادا

فهرست نهایی در وب‌سایت سازمان عکاسی جهانی، به نمایش گذاشته شده و یک برنده با رای‌گیری عمومی در وب‌سایت در فاصلهٔ ۱۰ تا ۱۷ مارس، برگزیده خواهد شد. عکاس تصویر برگزیده شده توسط عموم در ۲۳ آوریل برای شرکت در مراسم جوایز مسابقهٔ عکاسی سونی به لندن پرواز خواهد کرد و مجموعه‌ای از محصولات سونی موبایل شامل تلفن همراه و تبلت پرچم‌دار را دریافت خواهد کرد.

آسترید مرگت موتسنیگوس، مدیر هنری سازمان جهانی عکاسی گفت: «با داشتن فناوری باورنکردنی امروزین در نوک انگشتانمان، امکان ثبت رویدادهای روزمره را داریم که در واقع بخشی بی‌نظیر از تاروپود زندگی‌مان را شکل می‌دهند. اغلب ما تاریخچه خودمان را تلفن‌های همراهمان به تصویرمی‌کشیم و در این باره چندان هم فکر نمی‌کنیم. این دسته‌بندی به ما اجازه می‌دهد نگاهی کمی نزدیک‌تر به آن خاطرات به ظاهر معمولی، بیندازیم.»

آنتونی لپینا، یکی از داوران که یک عکاس خیابانی فرانشوی است و اغلب با تلفن همراهش عکس می‌گیرد، افزود: «اینکه می‌بینیم عکاسی چطور با فناوری‌ها و استفاده‌های جدید پیشرفت می‌کند، واقعاً باعث خوشنودی است. این امر بی‌درنگ شیوه تفکر ما درباره عکس را تغییر می‌دهد. همیشه باید «گوش‌به‌زنگ» باشیم تا بتوانیم بهترین لحظه را ثبت کنیم. من به شخصه امیدوارم با این جایزه بتوانیم لحظه‌های فوق‌العاده‌ای را بیابیم.»

ایسوس

نظر شما چیست؟