نمایشگاه مجازی کتاب تهران
08/02/1401 - 17:55
راهنمای ثبت نام بن کارت اعتباری نمایشگاه کتاب تهران- اردیبهشت 1401
«خانه کتاب و ادبیات ایران» به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، در «سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران» اقدام به توزیع بن اعتباری خرید برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور نموده است. در ادامه مطلب به راهنمای ثبت نام بن کارت اعتباری نمایشگاه کتاب تهران در اردیبهشت 1401 اشاره شده است.

نمایشگاه کتاب تهران- اردیبهشت 1401

 • نمایشگاه کتاب از تاریخ 21  تا 31 اردیبهشت  به دو صورت فیزیکی و مجازی برگزار می شود.

یارانه اعتباری در نمایشگاه کتاب به چه صورت امکانپذیر است؟

 • استفاده از یارانه اعتباری «صرفا» در خرید غیرحضوری و از طریق سامانه فروش امکان پذیر است. بنابراین عرضه و فروش کتب توسط ناشران در محل نمایشگاه، آزاد و به صورت "نقدی" شامل تخفیف ناشر خواهد بود.

یارانه خرید کتاب در نمایشگاه کتاب به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

یارانه اعتباری خرید کتاب در نمایشگاه کتاب به این افراد تعلق میگیرد:

 1. دانشجویان
 2. اساتید
 3. طلاب
 4.  اعضای هیئت علمی

آغاز ثبت نام بن کارت اعتباری نمایشگاه کتاب تهران- اردیبهشت 1401

 • اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب سراسر کشور می‌توانند از امروز 8 اردیبهشت 1401 با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب به آدرس ketab.ir نسبت به دریافت بن کارت اعتباری خرید کتاب اقدام کنند.

https://ketab.ir/

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب چقدر است؟

 • سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان وطلاب  350 هزار تومان است که از این مبلغ  200 هزار تومان آورده دانشجویان وطلاب است و  150 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.
 • سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی 600 هزار تومان است که از این مبلغ  300 هزار تومان آورده عضو هیئت علمی و  300 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

راهنمای ثبت نام بن کارت اعتباری نمایشگاه کتاب تهران- اردیبهشت 1401

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام ودریافت بن خرید کتاب، فیلم انتهای مطلب را مشاهده نمایید.

** یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می ­یابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.

 • اعتبار یارانه سهم خریدار در هنگام خرید کتاب در سامانه فروش محاسبه و از صورتحساب خرید کسر می­ گردد.
 • با توجه به محدودیت بودجۀ اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده اند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتباراستان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.
 • لطفاً فرایند ثبت نام را تا دریافت این پیامک: «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» از طریق شماره 30004141 ادامه دهید تا عملیات ثبت نام و دریافت اعتبار در وضعیت "نهایی شده" قرار گیرد.
 • هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) می باشد.
 • هنگام ثبت ­نام، شماره تلفن ­همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.
 • شماره تلفن همراه ثبت نام کننده الزاما بایستی متعلق به کد ملی درج شده باشد.

ایسوس

نظر شما چیست؟