ممنوعیت سفر‌های جاده‌ای در بازه زمانی 21 تا 25 اردیبهشت/ کدام خودرو‌ها در لیست محدودیت‌های عیدفطر نیستند؟
19 ارديبهشت 1400
ممنوعیت سفر‌ در عید فطر 1400+ مبلغ جریمه
وزیر راه و شهرسازی سفر‌های شخصی جاده‌ای را در ایام تعطیلی عید فطر ممنوع اعلام کرد. در ادامه به تاریخ و ساعت شروع ممنوعیت سفر در تعطیلات‌ عید فطر 1400 همچنین جریمه تردد در تعطیلات عید فطر 1400 اشاره شده است.

تاریخ و ساعت ممنوعیت سفر‌ عید فطر 1400

  • از ساعت 12 روز سه‌شنبه 21 اردیبهشت ماه
  • تا ظهر روز شنبه 25 اردیبهشت 1400

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ممنوعیت سفر‌ عید فطر 1400:

بر این اساس سفر‌های شخصی جاده‌ای ممنوع است و وزارت راه با همکاری نیروی انتظامی با شدت ابلاغیه ستاد کرونا را اجرا می‌کند.

ممنوعیت سفر‌ عید فطر 1400- ‌ریلی و هوایی 

محمد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به ابلاغیه وزیر کشور ممنوعیت تمام سفر‌ها شامل سفر‌های هوایی و ریلی نیز می‌شود، اظهار کرد:

  • خیر، سفرهای ‌ریلی و هوایی در عید فطر 1400 و جابجایی‌ها از طریق حمل‌ونقل عمومی با توجه به رعایت کامل دستورالعمل‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام می‌شود.
  • وی افزود: در ایام مورد نظر قطعا هموطنان برای سفر‌های ضروری از حمل‌ونقل عمومی (جاده‌ای، ریلی و هوایی) استفاده می‌کنند.

ممنوعیت سفر‌های جاده‌ای از 21 تا 25 اردیبهشت

وزیر راه و شهرسازی :

  • بر اساس ابلاغیه فرمانده قرارگاه عملیات مبارزه با کرونا، سفر‌های شخصی جاده‌ای در بازه زمانی 21 اردیبهشت تا 25 اردیبهشت ماه سال 1400 ممنوع است.

اسلامی تاکید کرد: با همکاری وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی، ابلاغیه ستاد ملی کرونا با شدت اجرایی خواهد شد.

ساعت شروع ممنوعیت سفر در تعطیلات‌ عید فطر 1400

  • گفتنی است عبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نامه‌ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی و فرمانده نیروی انتظام به‌استناد مصوبه رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مدیریت کرونا در حضور رئیس جمهوری، ممنوعیت تمام سفر‌ها در ایام عید فطر در سراسر کشور، از ساعت 14 روز سه‌شنبه 21 اردیبهشت ماه تا ظهر روز شنبه 25 اردیبهشت 1400 را رسماً ابلاغ کرد.
  • فرمانده قرارگاه در این ابلاغیه، از وزارت راه و شهرسازی و ناجا خواست، با پیش‌بینی همه تمهیدات لازم، ممنوعیت تمام سفر‌ها در همه مناطق کشور فارغ از هرگونه رنگ‌بندی کرونایی را در بازه زمانی مصوب، به‌نحو کامل محقق کنند.

جریمه تردد در تعطیلات عید فطر 1400

  • جریمه تردد در این روزها در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد 500 هزار تومان خواهد بود.

کدام خودرو‌ها در لیست محدودیت‌های عید فطر نیستند؟

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا:

  • برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه وزارت کشور از ساعت 14 روز سه شنبه مورخ 21 اردیبهشت تا ساعت 12 روز شنبه 25 اردیبهشت محدودیت سفر در سراسر کشور و در بین تمامی شهر‌ها اعمال می‌شود.
  • ناوگان حمل و نقل عمومی کالا، بار و مسافر و وانت بار‌هایی که در امر جابجایی بار فعالیت دارند، از این محدودیت مستثنی هستند.

ایسوس

نظر شما چیست؟