14 اسفند 1399
وام ازدواج 100 میلیونی برای زوج‌های کمتر از 25 سال- اسفند 99
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای وام 70 میلیونی ازدواج برای سال آینده و وام 100 میلیون تومانی برای زوج های کمتر از 25 سال را تعیین کردند.

وام ازدواج 100 میلیونی برای زوج‌های کمتر از 25 سال

  •  به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوجهایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از مورخ 1/ 1/ 1397 می باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند.
  • وام ازدواج برای هر یک از زوجها در سال 1400 پانصد میلیون ریال با دوره بازپرداخت هفت‌ساله با أخذ یک ضامن معتبر و سفته است. شرایط سنی متقاضیان دریافت وام، حداکثر یک ماه پس از ابلاغ این قانون، به پیشنهاد مشترک وزارت ورزش و جوانان و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

بازپرداخت وام ازدواج 100 میلیونی برای زوج‌های کمتر از 25 سال

  • به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، وام ازدواج به کلیه زوجهایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از تاریخ 1/ 1/ 1397 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند با اولویت نخست پرداخت کند. وام ازدواج برای هر یک از زوجها در سال 1400 هفتصد میلیون ریال و با دوره بازپرداخت 10 ساله است.
  • به منظور کاهش سن ازدواج، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است وام ازدواج برای زوج های زیر 25 سال و زوجه های زیر 23 سال واجد شرایط دریافت وام ازدواج را تا سقف یک میلیارد ریال افزایش دهد.
  • بانک ها باید برای ضمانت صرفا یکی از سه مورد اعتبارسنجی، یا یک ضامن و سفته و یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی را به منزله ضمانت بپذیرند. مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانکهای عامل و کلیه مدیران و کارکنان ذیربط می باشد. عدم اجرا یا تاخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح می باشد. همچنین تمامی بانک ها موظفند به صورت ماهانه، تعداد وام ازدواج پرداختی و تعداد افراد در نوبت دریافت این تسهیلات را به صورت عمومی اعلام کنند. 
  • مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از منابع این بند برای تامین جهیزیه زوج هایی که متقاضی دریافت کالاهای ایرانی در سقف دویست میلیون ریال تا پانصد میلیون ریال هستند به ستاد اجرائی فرمان حضرت امام اختصاص می یابد. استفاده کنندگان از این اعتبار مجاز به دریافت وام ازدواج نیستند.

ایسوس

نظر شما چیست؟