13 مهر 1399
تعطیلی تهران و  ممنوعیت فعالیت برخی مشاغل- مهر 99
معاونت امنیتی انتظامی استانداری تهران آخرین جزئیات اعمال محدودیت های کرونایی در استان تهران برای یک هفته پیش رو در مهر 99 را تشریح کرد.

ثبثبثب.gif

جزئیات تعطیلی یک هفته‌ای در استان تهران- مهر 99

در یک هفته گذشته بسیاری از مسئولان و کارشناسان نسبت به تعطیل نشدن مدارس و دانشگاه‌های تهران و همچنین محدودیت حضور کارمندان در ادارات پایتخت، منتقد ستاد ملی کرونا بودند، که بالاخره 99/7/12 علیرضا زالی، فرمانده ستاد کرونا در تهران در نامه‌ای به استاندار درخواست تعطیلی تهران را داد،‌از جمله تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها.

از تاریخ 12 مهر تا 18 مهر فعالیت‌ برخی مراکز در استان به شرح زیر ممنوع شد:

1. دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها
2. مساجد و مصلی‌ها
3. سینما، تئاتر و مراکز مشابه
4. موزه و باغ موزه‌ها
5. تالار‌های پذیرایی
6. آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی
7. برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و همایش‌ها
8. باشگاه‌های ورزشی پربرخورد از جمله کشتی، جودو و کاراته و موارد مشابه
9. کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها
10. باغ وحش‌ها و شهربازی‌ها
11. مراکز تفریحی آبی و استخر‌های سرپوشیده و سالن‌های بدنسازی
12. نماز جمعه

  • هرچند که ساعتی پس از این نامه، رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا تنها خواستار نظارت سفت و سخت‌تر بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی شد و هیچ اشاره‌ای به تعطیلی تهران نکردند، اما واگذاری مسئولیت تعطیلی استان‌ها به استانداران و ستادهای استانی مدیریت کرونا، بالاخره جواب داد و استانداری تهران در ابلاغیه‌ای بخش بزرگی از پایتخت را حداقل به مدت یک هفته تعطیل کرد.
  • با توجه به شرایطی که در تهران از نظر وخاومت ابتلا و مرگ و میر کرونا وجود دارد و البته بی‌فایده بودن تعطیلی یک‌هفته‌ای برای اپیدمی کرونا، به نظر می‌رسد باید در انتظار تمدید این محدودیت‌ها حداقل برای یک هفته‌ای دیگر باشیم.

برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟