17 مرداد 1399
وضعیت بیمه کارگران در ایام کرونا با کاهش ساعات کاری-تابستان 99
با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر ساعت کاری مراکز صنعتی و اداری و در نتیجه ایجاد اختلاف بین کارگر و کارفرما در محاسبه ی بیمه کارگری،سازمان تامین اجتماعی در این زمینه بخشنامه ای را صادر کرده  که در ادامه مطلب به آن اشاره شده است. 

 بیمه کارگران و کارمندان در ایام کرونا با کاهش ساعات کاری-مرداد 99

  • مهرداد قریب معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی : با توجه به کاهش ساعات کاری و پرداخت حق بیمه توسط کارفرما کارگران هر چند ساعت در روز کار کنند همان سابقه 30 روزه باید برای آن‌ها رد شود، البته همه چیز بستگی به کارفرما دارد، اما در هر صورت کارفرما باید بیمه کامل برای کارگران رد کند.
  • گفتنی است که چند روز گذشته رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص کاهش ساعت کاری به کارفرمایان هشدار داد و اظهار کرد: اگرچه ساعت کاری کارمندان به 7:30 تا 14:30 کاهش یافته است، اما نکاتی مبنی بر اینکه کارفرمایان حقوق و بیمه آن‌ها را به طور کامل پرداخت نمی‌کنند، شنیده می‌شود.
  • وی با بیان اینکه وقتی ما موظف کردیم کارمندان زمان کمتری در محل کار حاضر باشند، کارفرما نیز موطف است حقوق و بیمه کارمندان را به طور کامل پرداخت کند، گفت: این یک دستورالعمل است و در تمامی ادارت لازم الاجرا است.

اگر بیمه شده هر ساعتی کار کند،آیا کارفرما حق بیمه کامل برای بیمه شده رد می کند؟

  • وی در پاسخ به این سوال که اگر بیمه شده هر ساعتی کار کند، کارفرما باید حق بیمه کامل برای آن رد کند، حتی اگر ۸۰ ساعت کار کرده باشد؟، گفت: اگر 80 ساعت هم کار کرده باشد باید همان 175 ساعت بیمه رد شود.

محاسبه ساعت کار موظفی کارگران و کارمندان در مرداد 99 برای محاسبه بیمه

  • ساعت کاری 7:30 تا 14:30 (7ساعت کاری)
  • (روز کاری25 =(تعطیلات رسمی)1- (جمعه)5 - (روز)31
  • ساعت موظفی کارگر در مرداد99    25x7=175

 

 

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال