مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد + سوابق و بیوگرافی
03 خرداد 1398
صفحه توییتری سفارت ایران در بروکسل رسما اعلام کرد که مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد.

امروز قرارداد سرمربی جدید تیم ملی ایران میان مهدی تاج رئیس فدراسیون و مارک ویلموتس در سفارت ایران در بروکسل امضا شد.

هنوز جزئیات کامل قرارداد سرمربی جدید تیم ملی ایران مشخص نیست ولی احتمال می‌رود که قرارداد مارک ویلموتس تا پایان جام جهانی 2022 قطر باشد.

صفحه توییتری سفارت ایران در بروکسل با انتشار توییت زیر رسما خبر سرمربیگری مارک ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران را تایید کرد.

سوابق و بیوگرافی مارک ویلموتس

شروع فوتبال مارک ویلموتس

مارک ویلموتس در سال ۱۹۸۰ میلادی با تیم شهر زادگاهش فوتبال خود را در تیم جوانان آغاز کرد سپس با پیوستن به تیم سنت در سال ۱۹۸۷ اولین تجربه حرفه ای خود را در تیم بزرگسالان و لیگ حرفه ای بلژیک کسب کرده و با ۳۰ بازی و ۹ گل زده آمار خیره کننده ای را در اولین حضور حرفه‌ای رقم زد.

مارک ویلموتس ستاره تیم شالکه 04

مارک ویلموتس سپس با تیم استاندارد لیژ در سال ۱۹۹۱ موفق شد به شهرت فراوانی دست یابد و با ۱۳۶ بازی برای این تیم ۶۷ گل را به ثمر رساند تا تیم معروف شالکه ۰۴ آلمان او را به خدمت بگیرد و در سال ۱۹۹۶ به مدت چهار سال در تیم شالکه ۰۴ بازی کرد و ۱۰۴ بازی را برای این تیم انجام داد و ۲۱ گل را هم به ثمر رساند.

سوابق و کارنامه مارک ویلموتس

مارک ویلموتس در سال ۲۰۰۰  به تیم بوردو یکی از بهترین باشگاه های فرانسه رفت و مدت یک سال هم برای این تیم بازی کرد.

خداحافظی مارک ویلموتس از فوتبال با تیم شالکه 04

مارک ویلتموس سپس به تیم شالکه ۰۴ برگشت و فوتبال خود را در این تیم به پایان رساند تا در مجموع با ۳۲۱ بازی و ۱۳۳ گل کارنامه او به پایان برسد.

شروع مربیگری مارک ویلتموس

مارک ویلموتس بعد از پایان دوران فوتبالش به مربیگری روی آورد و در سال ۲۰۰۳ با همان تیم شالکه ۰۴ که از دنیای فوتبال خداحافظی کرد به مربیگری پا گذاشت و هدایت این تیم را بر عهده گرفت.
مارک ویلموتس از تیم شالکه ۰۴ به تیم سنت آمد و در نهایت به بلژیک رفته به هدایت تیم ملی بلژیک را در سال ۲۰۱۲ برعهده گرفت ۴ سال سرمربی تیم بلژیک بود و در نهایت به ساحل عاج آمد و هدایت این تیم را بر عهده گرفت.
او که به عنوان گزینه نهایی سرمربی‌گری تیم ملی ایران عنوان می‌شود کارنامه موفقی با تیم بلژیک به دست نیاورده است و در نهایت جام جهانی توانسته تیم را از دیگر گروهی بالا ببرد.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال