وزیر ارتباطات خبر داد:
جلوگیری از واردات گوشی مسافری
13 مرداد 1397
وزیر ارتباطات گفت: اکثر گوشی‌های مسافری وارد شده به کشور، گوشی‌های دست دوم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که نوسازی ظاهری شده‌اند.

محمد جواد آذری جهرمی در شبکه اجتماعی توئیتر در خصوص افزایش دوبرابری قیمت گوشی طی یک ماه گذشته که از سوی کاربران با انتقاد مواجه شده بود، پاسخ داد.
وی گفت: مطمئن باشید خواب راحتی ندارم وقتی نارضایتی‌ها را می‌بینم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه تأمین ارز برای واردات تلفن همراه هنوز با مشکلاتی مواجه است، تأکید کرد: منتظر رفع توقیف گوشی‌های موجودر بازار هم هستیم. احتکار هم مزید بر علت است.
وی افزود: برای رفع مشکل از سازمان‌های مسئول پیگیرم اما فعلاً برای آن‌ها اولویت‌های مهم‌تری از تلفن همراه وجود دارد.

جهرمی در مورد گوشی‌هایی که در انبارها مانده و خارج نمی‌شوند، تصریح کرد: البته در طرح ثبت تلفن همراه اطلاعاتی از شبکه توزیع و یا انبارها موجود نیست و اولتیماتوم برای زمان رجیستری گوشی‌هایی که در انبار مانده صرفا باعث می‌شود گوشی‌ها یک بار فعال و مجدداً به چرخه احتکار بازگردد.
آذری جهرمی راه حل نهایی برای بازار گوشی موبایل را تثبیت نرخ ارز و در نتیجه آن تثبیت بازار عنوان کرد.

جلوگیری از واردات گوشی تحت عنوان مسافری

وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروز به یکی از مراکز فروش گوشی تلفن همراه به شرق تهران رفتم گفت: گوشی موجود بود اما قیمت‌ها اجازه خرید به بسیاری را نمی‌داد.

وزیر ارتباطات درباره واردات گوشی تحت عنوان مسافری می‌گوید:

وی در مورد اینکه گفته می‌شود دولت جلوی گوشی‌های مسافری را گرفته و اجازه ثبت رجیستر نمی‌دهد، نیز تصریح کرد: علتی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهان جلوگیری از واردات گوشی تحت عنوان مسافری شده است، رعایت حقوق مصرف کننده بود.

آذری جهرمی افزود: مطابق گزارش‌ها اکثر گوشی‌های وارد شده تحت عنوان مسافری، گوشی‌های دست دوم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که نوسازی ظاهری شده‌اند.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال