زمان و هزینه های دریافت کارت هوشمند ملی
08 مرداد 1397
سیف‌الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در نشست خبری گفت: علاوه بر اعلام آمار شاخص‌های جمعیت‌شناختی کشور، به زمان و هزینه‌های دریافت کارت هوشمند ملی نیز اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس سیف‌الله ابوترابی، در مورد آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند ملی گفت: در سال گذشته از ابتدای آغاز طرح صدور کارت هوشمند ملی تا اسفندماه 43 میلیون و 749 هزار و 958 نفر پیش‌ثبت‌نام را انجام داده‌اند، 42 میلیون و 318 هزار و 704 نفر تکمیل ظرفیت انجام داده و برای 39 میلیون و 324 هزار و 29 نفر کارت ملی هوشمند صادر و ارسال شده است و در واقع 36 میلیون و 731 هزار و 831 نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

وی در مورد فرصت باقی مانده برای ثبت نام کارت هوشمند ملی گفت: با توجه به اینکه 11 میلیون نفر در ماه‌های پایانی سال پیش‌ثبت‌نام انجام داده‌اند و مراجعه بالای متقاضیان را شاهد بودیم پیشنهاد دادیم که تا پایان سال ثبت‌نام تمدید شود.

ابوترابی گفت: امیدواریم در سال 97 این پروژه را به اتمام برسانیم البته به شرط آنکه سازمان برنامه و بودجه به ما کمک کند و نیازهای مالی ما برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه 510 ایستگاه سیار برای صدور کارت هوشمند ملی راه‌اندازی شده است، گفت: این ایستگاه‌ها برای افرادی که در مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و افرادی که قادر به حرکت نیستند فرستاده می‌شوند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر 20 میلیون نفر از جمعیت کشور واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که هنوز کارت خود را نگرفته‌اند.

وی در مورد هزینه‌ای که مردم بابت کارت باید بپردازند گفت: 20 هزار تومان به حساب خزانه، 9 هزار تومان برای تکمیل پرونده و تصویربرداری و 2 هزار تومان برای تحویل کارت است که در مجموع 31 هزار تومان می‌شود.

وی در پایان گفت: 200 هزار نقطه به صورت آنلاین فعال است و 120 نهاد و وزارتخانه با ما تفاهم‌نامه دارند تا احراز هویت را از طریق سامانه ثبت احوال انجام دهند.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز