07/03/1403 - 21:26
علت هنگ كردن گوشي سامسونگ و راهکارهایی برای رفع آن
آیا برای شما هم پیش آمده که هنگام برقراری تماس یا ارسال پیام ناگهان گوشیتان به اصطلاح هنگ کند؟ این موضوع به خصوص اگر بارها رخ دهد، قطعاٌ شما را خسته و کلافه می‌کند، اما یک خبر خوب برایتان داریم! شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده و کاربردی از هنگ کردن گوشی سامسونگ خود جلوگیری کنید.

آیا برای شما هم پیش آمده که هنگام برقراری تماس یا ارسال پیام ناگهان گوشیتان به اصطلاح هنگ کند؟ این موضوع به خصوص اگر بارها رخ دهد، قطعاٌ شما را خسته و کلافه می‌کند، اما یک خبر خوب برایتان داریم! شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده و کاربردی از هنگ کردن گوشی سامسونگ خود جلوگیری کنید.

در ادامه فروشگاه اینترنتی 19کالا علت‌های هنگ کردن گوشی‌های گلکسی را بررسی و نکاتی را برای رفع هنگ گوشی سامسونگ ارائه می‌دهد.

علت هنگ كردن گوشي سامسونگ چیست؟

اگر نگاهی به لیست قیمت گوشی سامسونگ بیندازید، با انواع مدل‌ها رو به رو می‌شوید، از اقتصادی‌ترین گزینه گرفته که امکانات معمولی را ارائه می‌دهند تا پرچمداران گلکسی که همیشه با نوآوری‌های خاص خود شناخته می‌شوند. ولی آیا مشکلات هنگ کردن، روشن نشدن گوشی، سیاه شدن صفحه مختص به گوشی‌های پایین رده بوده یا ممکن است کم و بیش، گریبان گران قیمت‌ترین مدل‌ها را هم بگیرد؟

اول از همه، باید بدانید که علت هنگ كردن گوشي سامسونگ عمدتاً ناشی از آسیب سخت افزاری یا مشکلات نرم افزاری سیستم است. همچنین، برنامه‌های شخص ثالث مخرب یا نامناسب، فضای ناکافی حافظه گوشی، کافی نبودن رم گوشی به دلیل اجرای همزمان چندین برنامه در پس‌زمینه و عملکرد پایین هم مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. جدا از موارد گفته شده، فعال کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی یا وجود بدافزار در گوشی سامسونگ شما نیز می‌تواند منجر به عدم پاسخگویی آن شود. اکنون که با علل رایج هنگ کردن گوشی آشنا شدید، بیایید راه‌حل‌های موثر برای آن را هم بررسی کنیم.

گوشی خود را ریبوت کنید

عیب یابی گوشی سامسونگ گاهی می‌تواند دشوار باشد، زیرا نمی‌توانید به هیچ تنظیماتی دسترسی پیدا کنید. بنابراین، اولین اقدام شما اینست که گوشی خود را مجدداً راه‌اندازی کنید. برای این کار، دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید تا گوشی خاموش و روشن شود. پس از ری استارت گوشی، نکات زیر را برای حل اساسی مشکل انجام دهید.

حالت ذخیره انرژی را غیرفعال کنید

در حالی که حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی (Power Saving Mode) در One UI برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ شما تا چند ساعت عالی است، اما معایبی نیز در پی دارد. یکی از آنها کاهش عملکرد است که می‌تواند باعث شود گوشی شما گاهی اوقات پاسخگو نباشد. بنابراین، بهتر است این ویژگی را خاموش کنید. برای این کار:

 1. برنامه تنظیمات (Settings) را باز کرده و روی باتری و مراقبت از دستگاه (Battery and device care) ضربه بزنید.
 2. روی Battery ضربه بزنید و کلید کنار Power Saving را غیرفعال کنید.

اگر سطح باتری به کمتر از یک درصد خاص برسد، ممکن است گوشی سامسونگ شما حالت صرفه جویی در انرژی را به طور خودکار روشن کند. بنابراین، باید مطمئن شوید که گوشی شما شارژ کافی دارد.

فضای ذخیره سازی را آزاد کنید

آیا حافظه داخلی گوشی شما کم شده است؟ در این صورت، ممکن است مشکلاتی را تجربه کنید. 19کالا به شما توصیه می‌کند که حداقل 10 درصد فضای ذخیره‌سازی آزاد را در گوشی خود حفظ کنید تا از مشکلات احتمالی عملکرد جلوگیری کنید.

 • برای بررسی وضعیت فضای ذخیره سازی گوشی خود، برنامه تنظیمات را باز کنید و به باتری و مراقبت از دستگاه (Battery and device care) > فضای ذخیره سازی (Storage) بروید. اگر حافظه گوشی شما کم است، برای جلوگیری از هر گونه مشکل، چند برنامه را حذف کنید یا برخی از فایل‌های خود را به فضای ابری منتقل کنید.

از Device Care برای بهینه‌سازی گوشی خود استفاده کنید

Device Care یک قابلیت مفید رابط کاربری سامسونگ است که تضمین می‌کند گوشی شما همیشه بدون مشکل کار کند. می‌توانید همیشه از این ویژگی برای رفع مشکلات عملکرد گوشی گلکسی خود استفاده کنید.

 • برنامه تنظیمات را باز کنید و به بخش مراقبت از باتری و دستگاه (Battery and device care) بروید. سپس، روی دکمه Optimize now ضربه بزنید.

همچنین می‌توانید رابط کاربری را برای اجرای خودکار این ویژگی در صورت نیاز تنظیم کنید. برای انجام این کار، روی Auto Optimization ضربه بزنید و Restart when needed را فعال کنید.

از Device Protection برای اسکن گوشی خود استفاده کنید

بدافزارها هم از جملهعلت هنگ كردن گوشي سامسونگ a11 و دیگر مدل‌های این برند است. خبر خوب اینکه گوشی گلکسی شما مجهز به قابلیت Device Protection است که می‌تواند به شما در شناسایی و حذف بدافزارها کمک کند.

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید و روی باتری و مراقبت از دستگاه (Battery and device care) ضربه بزنید.
 2. به Device protection بروید و سپس روی دکمه Scan Phone ضربه بزنید تا فرآیند شروع شود.

One UI Updates را نصب کنید

به روزرسانی گوشی به آخرین نسخه نرم افزار همیشه ایده خوبی است. اگر مشکلی که با آن مواجه هستید به دلیل وجود یک باگ در رابط کاربری One UI باشد، آپدیت نرم افزاری به شما کمک خواهد کرد. برای این کار:

 • برنامه Settings را باز کنید و روی Software update ضربه بزنید.
 • برای بررسی وجود به‌روزرسانی‌ و اعمال آن‌ها، روی Download and install ضربه بزنید.

حالت ایمن را امتحان کنید

بوت کردن گوشی در حالت ایمن روشی موثر برای عیب یابی مشکلات مختلف است. این کار می‌تواند به شما کمک کند که تعیین کنید آیا مشکل از یک برنامه شخص ثالث مخرب ناشی می‌شود یا خیر. برای راه‌اندازی گوشی سامسونگ در حالتSafe Mode :

 • دکمه پاور را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • آیکون خاموش کردن (Power off) را به مدت طولانی فشار دهید
 • و سپس روی علامت سبز رنگ ضربه بزنید تا به حالت ایمن راه اندازی شود.

سعی کنید برای مدتی از گوشی خود در حالت Safe Mode استفاده کنید و ببینید آیا باز هم هنگ می‌کند یا خیر. اگر مشکلی ایجاد نشد، به این معنیست که یکی از برنامه‌ها یا بازی‌های شما مقصر داستان است. در این صورت، برای حل این مشکل باید هر برنامه‌ای را که اخیراً نصب کرده‌اید از گوشی خود حذف کنید.

اگر به دنبال خرید مدل جدیدی هستید هم می‌توانید برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ و خرید انواع مدل از این برند محبوب سری به سایت 19کالا بزنید.

گوشی خود را ریست کنید

در نهایت، اگر همه راه‌حل‌های بالا شکست خورد، می‌توانید گوشی خود را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازنشانی کنید. با انجام این کار تمام تنظیمات سفارشی شما بدون تأثیر بر داده‌های شخصی شما حذف می‌شود.

 1. برنامه Settings را باز کنید و روی General Management ضربه بزنید.
 2. به پایین اسکرول کنید، روی Reset ضربه بزنید و از منو Reset all settings را انتخاب کنید.
 3. برای ادامه روی دکمه Reset settings ضربه بزنید و پین یا رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید.

در این مطلب ۱۹کالا سعی کرده راه‌حل‌های ساده را عنوان کند تا بتوانید با انجام آنها این مشکل را حل کنید. اگر گوشی سامسونگ شما دائماً هنگ کرده و مشکلاتی را برایتان ایجاد می‌کند، قطعاً با استفاده از موارد گفته شده تجربه بهتری از آن چیزی که فکر می‌کنید را کسب خواهید کرد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

 • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

 • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟