سریع‌ترین مرورگر اندرویدی!
فایرفاکس کوآنتوم، تازه وارد اندرویدی موزیلا + دانلود
سال گذشته بود که موزیلا نسخه جدیدی از مرورگر خود موسوم به فایرفاکس 57 یا فایرفاکس کوانتوم را روانه بازار کرد. پس از موفقیت نسبی این مرورگر و محبوب شدن آن میان کاربران، حالا اندرویدی‌ها هم می‌توانند روی دیوایس‌های خود از آن استفاده کنند.

 در مرورگر فایرفاکس کوآنتوم، شاهد بهبود مکانیزم عملکرد CSS هستیم، قابلیتی که از آن با نام Servo یاد می‌شود. این قابلیت در نسخه ویندوز این مرورگر باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات شده بود؛ اما در نسخه اندروید فایرفاکس، این قابلیت هنوز مورد استفاده قرار نگرفته بود. اما حالا در نسخه 60 فایرفاکس اندروید می‌توانید شاهد حضور این قابلیت نیز باشید. البته در عمل، ما شاهد تفاوت چشمگیری میان سرعت بارگذاری صفحات در نسخه‌های 59 و 60 نبودیم؛ اما هرچند هم که ناچیز، تفاوت‌هایی وجود داشت و کفه به سمت نسخه 60 متمایل بود.

قابلیت بعدی مرورگر جدید موزیلا، امکان مشاهده سورس کد صفحات است. اما توجه داشته باشید که از آنجا که هنوز نسخه پایدار این اپ در اختیار کاربران قرار نگرفته است، ممکن است این قابلیت برای خیلی از دستگاه‌ها هنوز در دسترس نباشد.

موزیلا فایرفاکس نسخه 60 را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید:


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: