SanDisk Fusion-io
کارت حافظه PCIe برای کوچک‌تر شدن مراکز داده
شرکت SanDisk یک کارت حافظه فلش Fusion-io مبتنی بر شکاف توسعه PCIe تولید کرد که موجب افزایش کارایی و کوچک‌تر شدن مراکز داده می‌شود، ولی قیمت ارزان‌تری دارد.

 این کارت می‌تواند حافظه فلش 6.4 ترابایت بر ثانیه‌ای را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. در ساخت این کارت از حافظه‌های فلش NAND و نرم‌افزارهای شتاب‌دهنده دسترسی به اطلاعات Virtual Storage Layer استفاده شده است و نه تنها موجب اجرای سریع‌تر می‌شود، بلکه از نظر اندازه نیز کوچک‌تر از مدل‌های قبلی است و به کاهش فضای سخت‌افزاری مراکز داده کمک زیادی می‌کند.

کارت‌های سری SX300 و SX350 قابلیت پیکربندی برای در دسترس قرار دادن 1.25 تا 6.4 ترابایت بر ثانیه حافظه فلش روی یک سرور را دارند، در حالی که مدل‌های سری PX600 فقط 1 تا 2.5 ترابایت بر ثانیه حافظه فلش فراهم می‌کردند. به علاوه، کارت‌های Fusion ioMemory PCIe سرعتی دو برابر در کارایی خواندن اطلاعات تصادفی نسبت به کارت‌های ioDrive2 دارند، در حالی که قیمت آن‌ها 61 درصد کاهش یافته است. نرم‌افزار VSL این کارت‌ها نیز ارتقا یافته است، به طوری که تأخیر کمی در I/O دارند و توان خروجی بیش‌تری فراهم می‌کنند. SanDisk می‌خواهد 250 هزار کارت PCIe برای بیش از هفت هزار مشتری تولید کند. در بسیاری از موارد، این کارت‌ها قرار است جایگزین کارت‌های حافظه فلش مغناطیسی شوند. مراکز داده امروزی برای استفاده از پردازنده‌های پرسرعت نیازمند به‌کارگیری کارت‌های PCIe حافظه فلش NAND هستند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟