سرورهای جدیدی از لنوو
سرورهای x86 با پردازنده قدرتمند اینتل
شرکت لنوو دو سرور مناسب برای استفاده در رک‌ها با آخرین پردازنده‌های قدرتمند اینتل مبتنی بر معماری x86 معرفی کرد.

 این سرورها چهار و هشت سوکتی هستند و از پردازنده Xeon E7-4800 v3 اینتل با سرعت 3.5 گیگاهرتز بهره می‌برند. مدل چهار سوکتی x3850 X6 و مدل هشت سوکتی x3950 X6 نام گرفته‌اند و با کمک پیکربندی‌های پردازنده قدرتمند جدید اینتل، سرعتی پنجاه برابر بیش‌تر از سرورهای قبلی این شرکت ارائه می‌دهند.

البته لنوو می‌گوید برای دستیابی به این سرعت از حافظه‌های رم توسعه‌یافته DDR4 با 192 اسلات DIMM استفاده کرده است. این شرکت برای به‌کارگیری پردازنده جدید اینتل سیستم Flex System X6  خود را به‌روزرسانی و بازپیکربندی کرده است تا بتواند حداکثر از 144 هسته پردازشی روی یک نود کامپیوتری بهره ببرد.

مدل چهار سوکتی در اندازه 4 یونیت (4U) و مدل هشت سوکتی در اندازه هشت یونیت (8U) عرضه می‌شود و به‌ترتیب حداکثر از 6 و 12 ترابایت بر ثانیه حافظه رم پشتیبانی می‌کنند. فضای ذخیره‌سازی این سرورها نیز 123.8 ترابایت بر ثانیه است. مدل هشت سوکتی از 22 شکاف توسعه PCIe پشتیبانی می‌کند. لنوو با ارائه این سرورها سعی خواهد کرد وارد بازار سرورهای رده بالای مبتنی بر معماری x86 شود. این شرکت سال گذشته خط تولید سرورهای رده پایین x86 آی‌بی‌ام را خریده است و تصمیم دارد در سال جدید میلادی سهمی 30 درصدی از بازار سرورها را از آن خود کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟