D-Link DHP-701AV
پاورلاین‌های پرسرعت دی‌لینک با قابلیت MIMO
محصولات پاورلاین هم می‌توانند ارتباط میان دو دستگاه را از طریق کابل‌های برق فراهم کنند و هم به‌عنوان گسترش‌دهنده شبکه بی‌سیم در خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

 این محصولات همیشه متهم به سرعت پایین و انعطاف‌ناپذیری لازم در شبکه‌های امروزی بودند. به همین دلیل، شرکت‌های سازنده این محصولات به سراغ ارائه طیف جدیدی از دستگاه‌های پاورلاین بی‌سیم و پرسرعت رفتند. شرکت دی‌لینک یکی از این محصولات را اوایل امسال معرفی و اکنون به‌طور رسمی وارد بازار کرده است. DHP-701AV یک پاورلاین از نسل HomePlug AV2 (آخرین استاندارد این رده) و با سرعت دو گیگابیت بر ثانیه است که از فناوری MIMO نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این فناوری دو کیت این دستگاه می‌توانند با سرعت‌ 1.5 گیگابیت بر ثانیه با یکدیگر انتقال داده داشته باشند و با پیکربندی‌های خاص می‌توان به سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه رسید.

این آداپتورها از مود Power Save و استاندارد رمزنگاری AES با کلیدهای 128 بیتی پشتیبانی می‌کند و قابلیت نصب بدون نرم‌افزار و Plug and Play دارد. کافی است کلید Network Setup را فشار دهید تا ارتباط میان آداپتورها برقرار شود. با پاورلاین‌های DHP-701AV می‌توان شبکه‌ای با شانزده دستگاه راه‌اندازی کرد، بدون این‌که به کابل‌کشی میان آن‌ها نیاز باشد. قیمت کیت دو آداپتوری این محصول 130 دلار است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟