09/09/1393 - 17:41
یورش لینک‌سیس به بازار با دو روتر شاخص
شرکت لینک‌سیس با معرفی دو روتر بی‌سیم پرقدرت جدید که از پردازنده کوانتنا با پشتیبانی از چهار استریم و فناوری Broadcom XStream استفاده می‌کنند، یورش دوباره‌ای به سوی بازار روترهای بی‌سیم کرده است و می‌خواهد از شرکت‌هایی مانند ایسوس و نت‌گیر عقب نماند.

1606683296_1_0.gif

شرکت لینک‌سیس با معرفی دو روتر بی‌سیم پرقدرت جدید که از پردازنده کوانتنا با پشتیبانی از چهار استریم و فناوری Broadcom XStream استفاده می‌کنند، یورش دوباره‌ای به سوی بازار روترهای بی‌سیم کرده است و می‌خواهد از شرکت‌هایی مانند ایسوس و نت‌گیر عقب نماند. E8350 نخستین روتر دوبانده بی‌سیم این شرکت در رده AC2400  با درگاه‌های گیگابیتی است. این روتر از پردازنده معروف Quantenna QSR1000 برای فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده می‌کند که قبلاً روی روترهای شاخصی مانند ASUS RT-AC87U و Netgear R8000 به کار گرفته شده است. 

این پردازنده امکان استریم همزمان چهار کانال رادیویی را می‌دهد و سرعت روی فرکانس 5 گیگاهرتز را به 1733 مگابیت در ثانیه می‌رساند. لینک‌سیس از Qualcomm IPQ8064 به عنوان پردازنده اصلی و Qualcomm QCA9880 برای فرکانس 2.4 گیگاهرتز و استریم همزمان سه کانال رادیویی بهره می‌برد. حداکثر سرعت روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز به مرز 600 مگابیت در ثانیه  می‌رسد. بنابراین، سرعت مجموع دو شبکه در حدود 2400 مگابیت بر ثانیه خواهد بود. متأسفانه این محصول نیز مانند روترهای شاخص ایسوس و نت‌گیر از MU-MIMO پشتیبانی نمی‌کند. دیگر مشخصات روتر E8350 درگاه‌های شبکه اترنت یک گیگابیت، درگاه‌های‌ USB 3.0 و USB 2.0، درگاه eSATA و چهار آنتن خارجی جداشدنی و قابل تعویض با آنتن‌های پرقدرت دیگر است. قیمت این روتر 250 دلار تعیین شده است. 

روتر دوم معرفی شده از سوی لینک‌سیس EA9200 نام دارد. این روتر سه بانده است و از فناوری XStream بهره می‌گیرد. سه بانده یعنی یک فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سه استریم همزمان و سرعت 600 مگابیت در ثانیه و دو فرکانس 5 گیگاهرتز با سه استریم همزمان و سرعت 1300 مگابیت در ثانیه که در مجموع سرعتی معادل 3200 مگابیت بر ثانیه فراهم می‌کنند. این روتر مجهز به شش آنتن است؛ سه آنتن خارجی و قابل جداشدن و سه آنتن داخلی. هر شش آنتن روی فرکانس 5 گیگاهرتز کار می‌کنند. امکانات ارتباطی این روتر، یک درگاه WAN یک گیگابیت، چهار درگاه اترنت یک گیگابیت سوئیچ و درگاه‌های USB 2.0 و USB 3.0 هستند.نکته دیگر این‌که لینک‌سیس، برای نخستین بار از طراحی عمودی استفاده کرده است. این شکل طراحی به خاطر موقعیت بهتر آنتن‌های داخلی اتخاذ شده است. قیمت این روتر 300 دلار است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟