Zyxel PLA5236
زایکسل از دستگاه ترکیبی پاورلاین و توسعه‌دهنده وای‌فای AC900 رونمایی کرد
این روزها غالب شرکت‌های سازنده سخت‌افزار شبکه رو به معرفی محصولات ترکیبی آورده‌اند. برای نمونه توسعه‌دهنده‌های وای‌فای که پاورلاین هم هستند و می‌توانند هم از طریق وای‌فای و هم از طریق کابل‌های برق منازل انتقال اطلاعات داشته باشند.

1606683296_1_0.gif

شرکت زایکسل محصول PLA5236 را معرفی کرد که یک دستگاه دوکاره پاورلاین و توسعه‌دهنده وای‌فای است. در وهله اول، این دستگاه یک پاورلاین HomePlug AV2 با سرعت هزار مگابیت بر ثانیه است که با استفاده از کابل‌های برق معمولی درون منازل سعی می‌کند اطلاعات را از یک نقطه به نقطه دیگری منتقل کند. 

مطلب پیشنهادی

با این روتر یک اینترنت پایدار را به تمام نقاط خانه برسانید
Nighthawk X6 نت‎گیر نقطه کوری برای وای‎فای باقی نمی‎گذارد

این دستگاه به طور مستقیم به پریز برق درون دیوار متصل شده و می‌تواند اطلاعات شبکه را برای پاورلاین دیگری روی همین کابل‌کشی داخلی برق ساختمان ارسال کند. اما PLA5236 یک توسعه‌دهنده وای‌فای AC900 روی فرکانس ۵ گیگاهرتز هم هست که از MIMO 2x2 سود می‌برد. 

این توسعه‌دهنده می‌تواند سیگنال‌های وای‌فای را از روتر یا اکسس‌پوینت اصلی دریافت کند و پس از تقویت‌کنندگی با سرعت ۸۶۷ مگابیت بر ثانیه دوباره در فضای اطراف خودش با کمک دو آنتن خارجی منتشر کند. غالب پاورلاین/توسعه‌دهنده‌های وای‌فای بازار روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز کار می‌کنند و سرعت‌های پایینی دارند اما قابلیت وای‌فای این محصول بسیار خوب است. 

مزیت دیگر، بهره‌گیری از دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی است که باز هم در غالب محصولات بازار شاهدش نیستیم. این دو درگاه اترنت اجازه می‌دهند دو دستگاه با کابل شبکه به محصول پاورلاین متصل شوند. محصول جدید زایکسل در سه مود مختلف کار می‌کند که انواع اهداف مانند افزایش سرعت، افزایش محدوده پوشش‌دهی و هر دو با هم را پشتیبانی کند. هر کاربر براساس نیاز خود می‌تواند یکی از این مودها را انتخاب کند. 

زایکسل برای مدیریت ساده‌تر این دستگاه اپلیکیشن موبایل ONE Connect را نیز عرضه کرده است که در دو نسخه اندروید و آی‌او‌اس در دسترس است. این محصول به قیمت ۸۵ دلار وارد بازار می‌شود. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟