پردازنده 14 نانومتری برادول برای سیستم‌های حرفه‌ای
شرکت اینتل پردازنده Xeon D را معرفی کرد که یک تراشه میان دو پردازنده Xeon E3 و پردازنده‌های اتم است و برای سرورهای کم‌مصرف بسیار مناسب خواهد بود.

 این تراشه جدید که با نام Broadwell-DE نیز شناخته می‌شود، ترکیبی از هشت هسته محاسباتی با کارایی بالای دسکتاپ و PCH روی یک دای با فناوری ساخت 14 نانومتری‌ بهره می‌برد و شامل دو دای است. بنابراین، در مجموع شانزده هسته‌ای است. هر هسته به حافظه نهان 32 کیلوبایتی برای اطلاعات و یک حافظه نهان 32 کیلوبایتی دیگر برای ذخیره دستورات در سطح L1 دسترسی دارد و در سطح‌های L2 و L3 این میزان حافظه نهان به‌ترتیب 256 کیلوبایت و 1.5 مگابایت می‌شود.

این پردازنده SoC از کنترلرهای حافظه رم DDR3 و DDR4 پشتیبانی می‌کند و در مجموع 64 گیگابایت حافظه رم روی UDIMM و 128 گیگابایت حافظه رم روی RDIMM فراهم می‌سازد. هر دو کنترلر ECC و non-ECC را پشتیبانی می‌کنند. Xeon D به 24 شکاف PCIe مجهز است که طبیعتاً به‌راحتی می‌تواند سرعت‌های x16 و x8 را روی آن‌ها پشتیبانی کند. دیگر امکانات ارتباطی این پردازنده شش درگاه SATA 3، چهار درگاه USB 3.0، چهار درگاه USB 2.0، دو درگاه شبکه اترنت 10 گیگابیتی، دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و SPI است. این پردازنده از ابتدای ماه آوریل وارد بازار شده و روی مادربوردهای شرکت‌هایی مانند ASROCK RACK C2750D41 و سوپرمیکرو جا خوش کرده است. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟