تازه‌های شبکه شماره 188
دومین روتر پر سرعت سینولوژی با قابلیت MU-MIMO
شرکت سینولوژی را بیشتر با دستگاه‌های ذخیره‌سازی تحت شبکه‌اش می‌شناسیم. اما این شرکت در اوایل سال یک روتر پر سرعت AC معرفی کرد و اکنون در آخر سال میلادی ۲۰۱۶ دومین روتر پر سرعت خودش در رده AC2600 و با قابلیت MU-MIMO را رونمایی کرد.

این روتر به‌نام RT2600ac یک پردازنده دو هسته‌ای با سرعت ۱.۷ گیگاهرتز و ۵۱۲ مگابایت حافظه رم DDR3 دارد و مجهز به MIMO 4×4 است. چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی، یک درگاه WAN یک گیگابیتی، یک درگاه USB 2.0، یک درگاه USB 3.0، یک شکاف کارت حافظه SD و چهار آنتن خارجی امکانات ارتباطی این روتر هستند. روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۸۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۱۷۳۳ و در مجموع سرعت دو شبکه به ۲۵۳۳ مگابیت می‌رسد.

مطلب پیشنهادی

۱۳ نکته مهم درباره وای‌فای MU-MIMO
موفقیتی بزرگ در ارتباطات بی‌سیم

این روتر که برای بازار کسب‌وکارهای کوچک و متوسط طراحی شده است، از نسل دوم وای‌فای استاندارد 802.11ac موسوم به Wave2 سود می‌برند و مجهز به فناوری MU-MIMO است که اجازه می‌دهد چندین دستگاه به‌طور همزمان روی کانال‌های مجزا تبادل اطلاعات داشته باشند. همچنین، این دستگاه مجهز به فناوری Beamforming برای ارتباط رادیویی اختصاصی و مستقیم با یک دستگاه خاص است. از دانگل‌های موبایل 3G و 4G پشتیبانی می‌کند و حداکثر صد دستگاه می‌توانند بدان متصل شوند. سینولوژی با توجه به سابقه و تجربه‌اش در تولید NAS، امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزاری بسیار زیادی روی RT2600ac عرضه کرده است و مصرف‌کننده از هر نظر تامین است. قیمت روتر جدید سینولوژی ۳۹۲ دلار است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟