تازه‌های شبکه شماره 187
سیستم وای‌فای مش برای مدیریت هوشمند خانه‌ها
شرکت «Securifi» سیستم وای‌فای مش هوشمند خود با نام Almond 3 را روانه بازار کرد. این سیستم که از سه روتر وای‌فای تشکیل شده است، می‌تواند با سیستم هاب مرکزی هوشمند خانه هماهنگ شود.

Almond 3 برای پوشش‌دهی بهتر وای‌فای در سطح خانه طراحی شده است و می‌تواند کنترل تجهیزات هوشمند خانه را بر عهده بگیرد. Almond 3 با دستیارهای هوشمند صوتی مانند الکسای آمازون، اکو، نست‌گوگل و دیگر تجهیزات مبتنی بر استاندارد Zigbee کار کرده و با فرامین صوتی کاربران، خانه‌های هوشمند را مدیریت می‌کند. حتی کاربران می‌توانند دستورات صوتی مانند بلوکه کردن دسترسی وای‌فای یا فعال کردن شبکه وای‌فای مخصوص میهمان را به این سیستم بدهند.

مدیریت این دستگاه‌ها با اپلیکیشن Almond روی گوشی موبایل اندروید و آی‌او‌اس انجام می‌شود؛ البته این دستگاه‌های روتر نیز یک صفحه‌نمایش لمسی ۲.۸ اینچی دارند. روترهای این سیستم دوبانده و مبتنی بر استاندارد 802.11ac هستند که هریک با سرعت ۸۶۷ مگابیت بر ثانیه کار می‌کنند و با یک کلید به طور ساده و سریع، با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و یک شبکه وای‌فای مش سراسری به وجود می‌آورند. این روترها چهار آنتن داخلی دارند و از دو درگاه اترنت صد مگابیتی، یک درگاه WAN و یک درگاه USB 2.0 بهره می‌برند. قیمت این سیستم وای‌فای مش ۱۵۰ دلار اعلام شده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال