26/07/1393 - 18:47
خودنمایی سیسکو با سرورهای جدید UCS
ماهنامه شبکه - شرکت سیسکو خط تولید سرورهای سری UCS را برای استفاده در محیط‌های بسیار گسترده و مقیاس‌پذیر تازه‌سازی و چندین سرور جدید معرفی کرد.

مهم‌ترین محصولات سبد جدید معرفی شده  این شرکت، سرور ماجولار UCS M-Series و سرور ذخیره‌ساز UCS C3160 برای محیط‌های محاسباتی با مقیاس بزرگ است. سیسکو برای محیط‌های کوچک‌تر نیز سرور UCS-Mini را معرفی کرد.

معماری UCS M-Series با سرورهای سنتی تفاوت‌هایی دارد تا بتواند بار کاری را روی محیط‌های محاسبات ابری توزیع کند. در حالی که سرورهای سنتی تیغه‌ای برای استفاده از دو پردازنده با I/O اختصاصی و ذخیره‌ساز محلی روی یک PCIe Fabric چندین برنامه کاربردی را اجرا می‌کنند، اما در سرور پرقدرت جدید سیسکو منابعی مانند I/O، ذخیره‌سازی، منبع‌تغذیه و سیستم خنک‌کننده روی 16 پردازنده به اشتراک گذاشته می‌شوند. این منابع با استفاده از کارت Cisco Virtual Interface برای استفاده توسط یک نرم‌افزار توزیع می‌شوند. سرور M-Series در اندازه 2RU مجهز به 16 پردازنده اینتل Xeon E3 است که هر پردازنده متشکل از چهار هسته و 32 گیگابایت حافظه رم است. همچنین، هریک از این پردازنده‌های از دو کانکشن 40 گیگابیت و قابلیت اشتراک‌گذاری چهار درایو حالت جامد (Solid State Drive) بهره می‌برند. بنابراین، در مجموع این سرور شامل 320 پردازنده و 1280 هسته محاسباتی است و قابلیت استفاده از یک ظرفیت ذخیره‌سازی 10 ترابایتی را دارد. البته با دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی می‌توان این ظرفیت را تا 128 ترابایت افزایش داد. پهنای باند این سرور نیز 1600 گیگابیت بر ثانیه است.

سرور UCS C3160 نیز برای محیط‌های کلاود مبتنی بر محتوا و ذخیره‌سازی اطلاعات با مقیاس بزرگ طراحی شده است در اندازه 4U و با ترکیبی از ذخیره‌سازهای محلی و سیستم‌های محاسباتی روانه بازار می‌شود. دو پردازنده روی این سرور تیغه‌ای تعبیه شده است که در مجموع از 360 ترابایت ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات پشتیبانی می‌کنند. به گفته سیسکو، این سرور ذخیره‌سازی برای مصارف بیگ‌دیتا، هادوپ، سیستم فایل‌های توزیع‌شده، سیستم‌های مدیااستریم و کدگذاری مناسب است. این سرور اگر با M-Series ترکیب شود، اجرای برنامه‌های کاربردی با مقیاس بزرگ مانند بازی‌های موبایل یا تحلیل اطلاعات را امکان‌پذیر می‌کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟