با هدف حفظ بازار
ظرفیت مراکزداده Equinix دو برابر می‌شود!
شرکت اکوئینیکس که سال گذشته یک شرکت انگلیسی تامین‌کننده مرکزداده Telecity را به مبلغ دو میلیارد‌ و 350 میلیون پوند خریداری کرد، قصد دارد پس از رخداد برگزیت(خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) و به منظور حفظ موقعیت انگلیس به عنوان یکی از قطب‌های اصلی شبکه‌سازی، مبلغ ۲۶ میلیون پوند برای توسعه مرکزداده خود در این کشور و افزایش ظرفیت آن به دو برابر سرمایه‌گذاری کند.

مرکزداده محلی برای نگهداری از مجموعه سرورهای مورد استفاده برای ذخیره، پردازش و تبادل اطلاعات است. شهر لندن یکی از بزرگترین قطب‌های مرکزداده اروپا است و تقریبا نیمی از توان پردازشی و فضای ذخیره‌سازی اطلاعات اروپا را تامین می‌کند. در همین راستا، شرکت اکوئینیکس بیش از ۱۴۵ مرکزداده در ۱۵ کشور جهان را تحت پوشش دارد و مراکزداده آن‌ها میزبان بیش از ۵۰۰ تامین‌کننده خدمات ابری هستند.

این شرکت با وجود هشدارهایی که قبل از رخداد برگزیت در رابطه با سرمایه‌گذاری در حوزه مراکزداده داده شد و همچنین با وجود احتمال تصویب و اجرای قوانین جدید در این رابطه، همچنان برای سرمایه‌گذاری در این حوزه پافشاری می‌کند. این وضعیت درحالی است که براساس قوانین فعلی اتحادیه اروپا، اطلاعات شخصی کاربران اروپایی باید درون اتحادیه ذخیره و پردازش شود. این وضعیت برای آن دسته از شرکت‌های انگلیسی که خارج از مرزهای کشور و درون اتحادیه مشغول به کار هستند، موجب نگرانی‌هایی در رابطه با ذخیره و پردازش اطلاعات شده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: