تازه‌های شبکه شماره ۱۸۳
اولین اکسس‌پوینت خانگی MU-MIMO لینک‌سیس
لینک‌سیس محصولات قدرتمندی در حوزه شبکه‌های وای‌فای عرضه کرده است که برخی جزو بهترین‌های هر سال هستند. این شرکت هنوز اکسس‌پوینت MU-MIMO را برای کسب‌وکارهای خانگی و کوچک اداری عرضه نکرده بود که در ماه جولای محصول LAPAC2600 رونمایی شد.

این اکسس‌پوینت در رده AC2600 قرار می‌گیرد و روی هر دو فرکانس کاری در مجموع سرعتی ۲.۵۳ گیگابیتی ارائه می‌دهد. این اکسس‌پوینت به MU-MIMO 4×4 مجهز است و از آنتن‌های داخلی و دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی بهره می‌برد که در نهایت ۱۶ اکسس‌پوینت می‌توانند به آن متصل شوند و یک شبکه بزرگ وای‌فای راه‌اندازی کنند.

این محصول از فناوری Wave 2 بهره می‌برد و قابلیت +PoE برای تغذیه برق دستگاه‌های متصل به آن است. یکی از درگاه‌های شبکه مجهز به فناوری +PoE و دیگری برای Link Aggregation استفاده می‌شود. روی این اکسس‌پوینت می‌توان ۱۶ شبکه وای‌فای (SSID) تعریف کرد و به شکلی طراحی شده است که بیشتر مناسب استفاده روی دیوارها یا سقف است. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به Beamforming ،WMM، سیستم امنیتی RADIUS، مدیریت پهنای‌باند، WDS و کلاسترینگ اشاره کرد. قیمت این محصول ۵۰۰ دلار اعلام شده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟