ادامه توسعه محاسبات پروژه OCP
ساخت سرورهای دوست‌دار محیط زیست با همکاری گوگل و فیسبوک
به‌تازگی گوگل با رقیب خود یعنی فیسبوک دست دوستی داده و قرار است روی پروژه محاسبات باز (OCP) با این شرکت همکاری کند تا بتوانند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مراکزداده یعنی مصرف بیش از حد برق و انرژی را حل کنند. به‌نظر می‌رسد که این همکاری خیلی سریع نشانه‌های خود را بروز داده است.

گوگل از اولین مشارکت خود در پروژه Open Rack 2.0 رونمایی کرد. آن‌ها رک‌های 48V را در مراکزداده‌ای جا می‌دهند که از نظر فضا محدودیت دارد. غول جستجوگر دنیا از سال 2010 از مشخصات مشابهی در سیستم‌ها و پروژه‌های مختلف استفاده می‌کند که به ادعای آن‌ها در مقایسه با سیستم‌های 12V میلیون‌ها دلار صرفه اقتصادی داشته است. هم‌چنین موجب شده تا میلیون‌ها کیلووات ساعت صرفه‌جوبی شود.

سیستم اجرایی گوگل شامل جزئیاتی در رابطه با قفسه‌های برق 48V؛ دسترسی به سرویس بی‌نیاز از ابزار؛ کیس‌های "vanity-free"؛ قطعات بازیافتی؛ بکاپ‌های باتری و یکسوکننده‌‌ با کارایی بالا است که برق AC را به DC تبدیل می‌کنند.

به‌گفته گوگل؛ این سیستم در طی سال‌ها کار و همکاری با شرکای دیگر به بهترین حالت خود رسیده است. (گوگل سخت‌افزارهای محاسباتی مورد نیازش را خود را با استفاده از قطعات شرکت‌های کوالکام یا کارخانه‌های مشابه که تقاضایی برای آن‌‌ها وجود ندارد؛ می‌سازد و در نتیجه دیگر نیازی به سوئیچ‌های شرکت‌هایی مانند سیسکو ندارد).

گوگل می‌گوید سیستم Open Rack 2.0 برای شرکت‌هایی که می‌خواهند به سمت سرورهای با کارایی بالاتر کوچ کنند؛ آماده به‌کارگیری است. آن‌‌ها این سیستم را به جامعه OCP در جریان کنفرانسی که هفته آینده برگزار می‌شود ارائه می‌کنند. بازیگران اصلی این صنعت مانند مایکروسافت؛ اینتل؛ فیسبوک و آی‌بی‌ام حتما از این پروژه استقبال می‌کنند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود؛ Open Rack 2.0 به‌عنوان بخشی از مشخصات OCP در می‌آید و سایر کارخانه‌ها و تولیدکننده‌ها ملزم به استفاده از آن می‌شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟