تازه‌های شبکه شماره 182
روتری سه‌بانده جدیدی از لینک‌سیس با سرعت ۵.۴ گیگابیت
شرکت «لینک‌سیس» مدل جدیدی از روترهای پرسرعت خود را به نام «EA9500» معرفی کرد. این روتر به فناوری MU-MIMO مجهز است و از یک فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و دو فرکانس شبیه‌سازی‌شده پنج گیگاهرتز بهره می‌برد که در مجموع حداکثر سرعت انتقال اطلاعات را به مرز ۵.۴ گیگابیت بر ثانیه می‌رسانند و این محصول را در رده روترهای AC5400 قرار می‌دهند.

1606683296_1_0.gif

این روتر هشت آنتن خارجی دارد که سهم فرکانس۲.۴ گیگاهرتز دو آنتن و سهم هریک از فرکانس‌های پنج گیگاهرتز، سه آنتن است. مشخصات سخت‌افزاری این روتر عبارتند از: یک پردازنده دوهسته‌ای با سرعت ۱.۴ گیگاهرتز، یک درگاه USB 2.0، یک درگاه USB 3.0، یک درگاه WAN گیگابیتی، هشت درگاه شبکه اترنت یک‌گیگابیتی که تعداد زیاد درگاه‌های شبکه کابلی می‌تواند مزیت بزرگی برای کسب‌وکارها و افرادی که قصد دارند هر دو نوع شبکه وای‌فای و کابلی را هم‌زمان داشته باشند، محسوب شود.

این دستگاه از فناوری بهبوددهنده ارتباطات وای‌فای Beamforming پشتیبانی می‌کند و به MU-MIMO 4×4 مجهز شده است. لینک‌سیس برای دستیابی به حداکثر کارایی این روتر، یک دانگل شبکه USB و یک آداپتور پاورلاین توسعه‌دهنده نیز همراه با روتر EA9500 معرفی کرد. قیمت این روتر در بازار حدود ۴۰۰ دلار اعلام شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟