NETGEAR M6100 ProSAFE
یک سوییچ SMB با چهره تازه
شرکت نت‌گیک سوییچی به‌نام M6100 ProSAFE برای شبکه‌های یک گیگابیتی و ده گیگابیتی کوچک و اداری رونمایی کرد.

این محصول در بالاترین حالت پیکربندی می‌تواند 144 درگاه شبکه یک گیگابیت یا 72 درگاه شبکه 10 گیگابیت +SFP داشته باشند که از قابلیت PoE نیز بهره ببرند. اندازه این سوییچ 4U است و توان خروجی برابر 1.4 ترابایت ترافکی شبکه را پاسخ‌گو است. این محصول 800 دلاری به‌طور پیش‌فرض یک سوییچ تیغه‌ای با چهل درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت و چهار درگاه شبکه 10 گیگابیت، کارت افزودنی +PoE، منبع‌ تغذیه، فن خنک‌کننده و تجهیزات مورد نیاز برای نصب در رک است.

خود مشتریان پس از خریداری این سوییچ، می‌توانند تعداد درگاه‌های شبکه را افزایش دهند. این سوییچ از طریق پنل مدیریتی تحت وب کنترل شده و به ویژگی‌هایی مانند OOB ، AAA ،LLDP ،MIB ،RMON ،sFlow،SNMP و RSPAN مجهز است. این دستگاه‌ها در لایه‌های 2 (نشانی MAC)، 3 (نشانی IP) و 4 (نشانی UDP/TCP) شبکه‌های کابلی قابل استفاده است و با پشتیبانی از IPv6 می‌تواند یک شبکه کامل را ایجاد و مدیریت کند. تمام درگاه‌ها به قابلیت PoE و +PoE مجهز هستند و حداکثر 3000 ولت انرژی را تأمین می‌کنند. به این ترتیب، می‌توان انواع دستگاه‌ها مانند دوربین‌های نظارتی، سیستم‌های ذخیره‌سازی و روترهای بی‌سیم را به این سوییچ متصل کرد تا به‌طور مستقیم از منبع ‌تغذیه دستگاه استفاده کنند.  

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال