محصولی از سامسونگ
04/12/1394 - 11:37
دانگلی برای اتصال خودرو به ارتباطات LTE و وای‌فای
در چند سال اخیر سامسونگ فعالیت‌های زیادی در حوزه خودروهای هوشمند و خودروهای متصل انجام داده است ولی همیشه شاهد بودیم که محصول و راهکار جدیدی برای اتصال خودروها به شبکه اینترنت یا شبکه‌های موبایل پرسرعت رونمایی کرده است. اما در نمایشگاه کنفرانس جهانی موبایل بارسلونا این شرکت از یک دانگل برای اتصال خودروهای قدیمی به شبکه‌ موبایل LTE پرده‌برداری کرد.

1606683296_1_0.gif

خودروهایی که در دو سال اخیر ساخته شده باشند از یک درگاه به نام OBD II استفاده می‌کنند. اکنون، سامسونگ از این فرصت استفاده کرده و یک دانگل شبکه LTE به نام Connect Auto رونمایی کرد که امکان اتصال خودروهای قدیمی را به شبکه موبایل LTE و وای‌فای و به طبع آن اینترنت فراهم می‌کند. این دانگل اجازه می‌دهد خودرو به سرویس‌هایی که روی این شبکه‌ها برای خودروها مانند برنامه‌های موقعیت‌یاب یا راهنمای ترافیکی دسترسی داشته باشد. 

همچنین، دستگاه‌های موبایل دیگر داخل خودرو از این طریق می‌توانند به شبکه اینترنت متصل شوند. Connect Auto از سیستم‌عامل تایزن سامسونگ بهره می‌برد و در نیمه دوم سال 2016 روانه بازار خواهد شد. سامسونگ می‌گوید اپراتور مخابراتی AT&T اولین شرکتی مخابراتی امریکایی است که روی این دانگل سرویس‌های LTE پر سرعت خود را عرضه می‌کند. هنوز قیمت این دانگل اعلام نشده است. 

===========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟