هشداردهنده امنیتی
16/10/1394 - 13:42
CES 2016: روتر بی‌سیم صفحه لمسی یا هاب خانه هوشمند؟ + تصویر
در نمایشگاه CES محصولی معرفی شده است که هنوز مشخص نیست باید در کدام گروه گجت‌ها طبقه‌بندی شود؛ اول از همه یک روتر بی‌سیم است اما در عین حال یک هشدار دهنده امنیتی و یک هاب خانه هوشمند نیز هست و از یک صفحه‌نمایش لمسی نسبتا بزرگ سود می‌برد. به نظر می‌رسد داریم به سوی عصر دستگاه‌های چندمنظوره صنعت شبکه وارد می‌شویم.

شرکت Securifi قبلا چندین دستگاه برای خانه‌های هوشمند ساخته بود ولی تا کنون هیچ روتر بی‌سیم معرفی نکرده بود. اکنون، در نمایشگاه CES 2016 شاهد اولین روتر بی‌سیم این شرکت به نام Almond 3 هستیم. محصولی که به نظر می‌رسد فراتر از یک روتر بی‌سیم معمولی باشد. 

Securifi همراه با این روتر یک سنسور نیز عرضه کرده است که در ارتباط و هماهنگ شدن با Almond 3 می‌تواند وضعیت تجهیزاتی مانند سیستم روشنایی، درب خانه و اتاق‌ها و چیزهای دیگر را بررسی و به شما هشدار بدهد که مثلا درب خانه باز شد یا باز مانده است. روتر Almond 3 می‌تواند علایم هشداردهنده را روی صفحه‌نمایش لمسی یا گوشی تلفن هوشمند نمایش دهد. این صفحه‌نمایش لمسی 2.8 اینچی است و از دقت تصویر 320 در 240 پیکسل سود می‌برد که به نظر مناسب است. 

اگر Almond 3 را یک روتر بی‌سیم محسوب کنیم، از استاندارد 802.11n برخوردار است و اطلاعات را با سرعت 300 مگابیت بر ثانیه منتقل می‌کند. این استاندارد و سرعت در بازار کم کم رو به فراموشی است ولی گفتیم که سازنده این دستگاه بیشتر دوست دارد محصولش را یک هاب خانه هوشمند بنامیم و با روترهای بی‌سیم مقایسه نکنیم. درگاه‌های زیاد USB این محصول به شما اجازه می‌دهند دستگاه‌های دیگری مانند نوت‌بوک و گوشی موبایل را وصل کرده و علاوه برقراری یک ارتباط شبکه‌ای، از انرژی برق نیز برای شارژ کردن‌شان سود ببرید. 

این محصول که با قیمت 120 دلار عرضه می‌شود با دیگر تجهیزات خانه‌های هوشمند مانند ZigBee یا Z-Wave و دستگاه‌های بی‌سیم بلوتوث سازگار است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟