دو روتر MU-MIMO و یک دانگل AC600
CES 2016: لینک‌سیس سریع‌ترین روتر بی‌سیم دنیا را معرفی کرد + تصویر
شرکت لینک‌سیس برای نمایشگاه CES 2016 از محصولات جدیدش رونمایی کرد که در میان ان‌ها دو روتر MU-MIMO و یک دانگل شبکه پر سرعت دیده می‌شود. یکی از این روترها؛ جزو سریع‌ترین روترهای بی‌سیم دنیا محسوب می‌شود.

لینک‌سیس دو روتر در رده‌های AC5400 و AC1900 و یک دانگل در رده AC600 معرفی کرد. روتر AC5400 با نام EA9500 از فناوری MU-MIMO استفاده می‌کند که فقط چند روتر بی‌سیم در دنیا بدان مجهز شده‌اند. این فناوری سرعت انتقال اطلاعات را تا 80 درصد افزایش می‌دهد. به همین خاطر، سرعت این روتر نزدیک به 5400 مگابیت بر ثانیه ( یا 5.4 گیگابیت بر ثانیه) است. 

روتر AC5400 سه بانده استغ دو باند روی فرکانس 5 گیگاهرتز و یک باند روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز فعالیت می‌کنند. هریک از فرکانس‌های 5 گیگاهرتز سرعتی معادل 2166 مگابیت دارند و فرکانس پایین 2.4 گیگاهرتز نیز سرعتی هزار مگابیتی به نمایش می‌گذارد. جالب است بدانید این روتر به هشت آنتن خارجی مجهز شده است که در نوع خودش بی‌سابقه و رکوردشکن است. همین‌طور این روتر سطح بالای لینک سیس از نه درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت سود می‌برد. قیمت این روتر 400 دلار اعلام شده است و از ماه اوریل وارد بازار می‌شود. 

لینک‌سیس یک روتر سطح پایین‌تر در رده AC1900  با نام EA7500 نیز معرفی کرد. این روتر دو بانده است و روی باند 5 گیگاهرتز سرعت 1300 مگابیت و روی باند 2.4 گیگاهرتز سرعت 600 مگابیت را به نمایش می‌گذارد. چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و دو درگاه USB 3,0 دارد. این روتر نیز به قیمت 200 دلار در ماه فوریه وارد بازار می‌شود. 

این شرکت خوش‌نام سازنده محصولات شبکه یک دانگل شبکه AC600 با نام WUSB6100 برای کامپیوترهای رومیزی یا نوت‌بوک‌ها نیز معرفی کرد. قیمت این دانگل 60 دلار است و به کامپیوترها اجازه یم‌دهد با سرعت بالای با روترهای بی‌سیم سری AC تبادل اطلاعات داشته باشند. سرعت یک روتر بی‌سیم هرچه‌قدر زیاد باشد اما اگر دانگل و کارت شبکه دستگاه‌های متصل به روتر از این سرعت و فناوری پشتیبانی نکنند، فایده‌ای نخواهد داشت و سرعت شبکه بسیار پایین است. WUSB6100M


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال