Wi-Fi HaLow
15/10/1394 - 13:38
استاندارد جدید وای‌فای برای دستگاه‌های کم مصرف
موسسه WiFi Alliance سرانجام با تصویب استاندارد جدید وای‌فای 802.11ah به نام HaLow موافقت کرد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با این استاندارد تجهیزات خانه‌های هوشمند کم مصرف سریع‌تر از قبل بتوانند با یکدیگر سازگار و ارتباط برقرار کنند.

استاندارد 802.11ah مخصوص دستگاه‌هایی است که از فرکانس 900 مگاهرتز استفاده می‌کنند و البته روی فرکانس معروف 2.4 گیگاهرتز نیز فعالیت دارند. این استاندارد به طور مشخص برای دستگاه‌هایی است که قدرت بالایی برای ارسال سیگنال‌های رادیویی قوی ندارند یا نیازی به ارسال این سیگنال‌های نیست. برای مثال؛ سنسورهای درب، لامپ‌های هوشمند، دوربین‌های متصل به شبکه و دیگر تجهیزات اینترنت اشیا می‌توانند روی فرکانس 900 مگاهرتز امواج کم قدرتی ارسال کنند که توسط گیرنده‌های با فاصله نزدیک دریافت شده ولی از موانعی مانند دیوار عبور نمی‌کنند. 

استاندارد جدید این مزیت را به وجود می‌آورد که در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌کنند. موسسه WiFi Alliance که متولی استانداردهای وای‌فای است می‌گوید: «این استاندارد باعث اتحاد سراسری دستگاه‌های وای‌فای می‌شود.» مزیت دیگر این استاندارد برای دستگاه‌های متصل به شبکه و اینترنت مبتنی بر IP این است که امنیت بهتر فراهم می‌کند. از این پس، روترهای بی‌سیم و دیگر دستگاه‌های وای‌فای روی فرکانس‌های 2.4 و 5 گیگاهرتز با دستگاه‌های روی فرکانس 900 مگاهرتز همکاری و ارتباط نزدیک‌تری داشته باشند. 

از این استاندارد در حوزه‌های مختلفی مانند اینترنت اشیا، کشاورزی، خودروسازی، کارخانه‌های صنعتی، شهرهای هوشمند و دستگاه‌های متصل درون اتاق قابلیت استفاده وجود دارد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟