ASUS SRT-AC1900 OnHub
یک روتر مدعی؛ محصول همکاری گوگل و ایسوس
هنوز دو ماهی از معرفی اولین روتر بی‌سیم گوگل به نام OnHub با همکاری شرکت تی‌پی‌لینک نگذشته بود که این شرکت با همکاری شرکت ایسوس، دومین روتر بی‌سیم خود را معرفی و روانه بازار کرد. ASUS SRT-AC1900 OnHub همانند مدل قبلی به شکل سیلندر طراحی شده است تا بتواند در تمام جهت‌ها، آنتی‌دهی موثر و قوی داشته باشد.

در این روتر هفت آنتن به صورت دایره‌ای شکل روی یک مدار و با فاصله یکسان از یکدیگر چیده شده‌اند تا روتر در هر جهت و زاویه‌ای، یک سیگنال قوی ارسال کند. همان‌طور که از نام روتر مشخص است، در رده AC1900 قرار دارد؛ یعنی روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت حداکثری 600 مگابیت و روی فرکانس 5 گیگاهرتز با سرعت حداکثری 1300 مگابیت برثانیه روبرو هستیم.

گوگل برای قدرتمندی بیشتر این روتر، علاوه بر استفاده از یک پردازنده دو هسته‌ای، چهار گیگابایت حافظه رم قرار داده است. یکی از فناوری‌های این روتر MIMO 3×3 روی هر یک از فرکانس‌هاست که امکان اتصال هم‌زمان سه دستگاه برای ارسال/دریافت اطلاعات را فراهم می‌کند. گوگل از یک فناوری دیگر به نام Wave Control نام می‌برد که امکان بهبود یک سیگنال وای‌فای برای یک دستگاه خاص را می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های این روتر نیز می‌توان به آنتن‌های بلوتوث و Zigbee، سنسورهای چراغ LED، بلندگو و خنک‌کننده دمای داخل سیلندر اشاره کرد. امکانات ارتباطی OnHub ایسوس، یک درگاه شبکه اترنت WAN، یک درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و یک درگاه USB 3.0 است؛ در حالی که OnHub ساخته شده توسط تی‌پی‌لینک 200 دلار قیمت‌گذاری شده است؛ ولی روتر OnHub ساخت ایسوس، با قیمت اولیه 220 دلار به فروش می‌رسد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟