روترهای توسعه‌دهنده دیواری جدید لینک‌سیس در رده AC
شرکت لینک‌سیس نیز تصمیم گرفت که روترهای توسعه‌دهنده شبکه‌های بی‌سیم خود را افزایش دهد و به همین منظور دو روتر جدید در رده AC معرفی کرد. RE6400 و RE6300 روترهای جدید لینک‌سیس هستند که به ترتیب در رده‌های AC1200 و AC750 فعالیت می‌کنند.

هر دوی این روترها می‌توانند همزمان روی دو فرکانس کاری 2.4 و 5 گیگاهرتز کار و تبادل اطلاعات کنند؛ همچنین، مهم‌ترین ویژگی این روترها، قابلیت نصب روی دیوار است. RE6400 از حداکثر سرعت 300 مگابیت، روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 867 مگابیت، روی فرکانس 5 گیگاهرتز بهره می‌برد؛ ولی مدل RE6300 روی فرکانس پایین‌تر همان سرعت را فراهم کرده و روی فرکانس بالاتر 5 گیگاهرتز فقط از سرعتی معادل 433 مگابیت برخوردار است.

هر دو دستگاه می‌توانند به هر روتر بی‌سیم یا اکسس‌پوینتی متصل و باعث تقویت و توسعه محدوده شبکه‌ بی‌سیم شوند؛ همچنین، هر دو روتر از قابلیت WPS پشتیبانی می‌کنند و به سادگی فشار دادن یک کلید، راه‌اندازی می‌شوند. برنامه‌های iOS و اندروید می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند موبایل یا تبلت‌ها، روترها را کنترل و مدیریت کنند. یک قابلیت به نام Spot Finder روی این اپلیکیشن‌ها اجازه می‌دهد که بهترین نقطه برای نصب روترها شناسایی شود. روی هر دو دستگاه، یک درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی تعبیه شده است تا امکان توسعه شبکه‌های کابلی پرسرعت نیز وجود داشته باشد.

قیمت روتر RE6400 برابر 100 دلار و قیمت مدل RE6300 برابر 90 دلار اعلام شده است. این دو روتر، برای کاربران و شرکت‌های تجاری مناسب هستند که دارای یک شبکه بی‌سیم هستند؛ اما به دنبال راهکارهایی ارزان‌قیمت، برای توسعه و گسترش آن به ساختمان‌ها یا بخش‌های دیگر هستند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟