هارددیسک‌های حرفه‌ای NAS
شرکت سی‌گیت سری جدیدی از هارددیسک‌های حرفه‌ای مخصوص تجهیزات ذخیره‌سازی شبکه به‌نام Enterprise NAS HDD را معرفی کرد.

 این هارددیسک‌های ساتا برای استفاده در رک‌ها و تجهیزاتی مناسب هستند که درون رک‌ها کار گذاشته می‌شوند و از ظرفیت‌های 2، 3، 4 و 6 ترابایت بهره می‌گیرند. سی‌گیت می‌گوید این رده از هارددیسک‌ها برای کاربری‌های اداری کوچک و شرکت‌های متوسط مناسب هستند و برای ذخیره‌ساز‌های NAS رده هشت تا شانزده‌کشویی سفارشی‌سازی شده‌اند. حداکثر اندازه حافظه نهان این درایوها 128 مگابایت هستند و از سرعت چرخش سیلندر 7200 دور در دقیقه بهره می‌برند. همچنین، رابط آن‌ها ساتا با پهنای ‌باند 6  گیگابیت بر ثانیه هستند و طوری طراحی شده‌اند که بتوانند روی ترافیکی بالغ بر 180 ترابایت در سال عملیات خواندن/ نوشتن انجام دهند و 25 کاربر هم‌زمان و آنلاین اطلاعات را ذخیره یا بارگذاری کنند.

 از جمله مشخصات دیگر این درایوها، سازگاری و سفارشی‌سازی با فریم‌ویرهای NAS موجود در بازار است. این هارددیسک‌ها نسبت به رده Red Pro این شرکت مشخصات سخت‌افزاری و کارایی بهتری دارند و برای سازمان‌های در مقیاس بزرگ مناسب‌تر هستند. قیمت این درایوها هنوز اعلام نشده است. 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال