Amped RTA1750
نخستین AC1750 شرکت Amped
در حالی که شرکت‌های دیگر به‌سوی معرفی روترهای بی‌سیم با سرعت‌های فراتر از 2 گیگابیت خیز برداشته‌اند، شرکت Amped نخستین روتر/ اکسس‌پوینت سری AC1750 خود را معرفی کرد.

 RTA1750 یک روتر با شکل و قیافه دیگر محصولات این شرکت و در اصطلاح 3 در 3 است؛ یعنی، از سه آنتن خارجی بهره می‌گیرد و روی هر فرکانس 2.4 یا 5 گیگاهرتز می‌تواند سه کانال ارتباطی دوطرفه دریافت/ ارسال اطلاعات برقرار کند. این دستگاه که از چهار درگاه سوییچ اترنت، یک درگاه WAN گیگابیت و یک درگاه USB 2.0 بهره می‌برد، اطلاعات را با سرعت 1750 مگابیت در مجموع دو شبکه بی‌سیم منتقل خواهد کرد و به 6 آنتن تقویت‌کننده داخلی برای مقابله با نویز و بالا بردن کیفیت سیگنال‌های رادیویی مجهز است.

به همین دلیل، شرکت سازنده می‌گوید RTA1750 برای ارتباط با تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی طراحی و سفارشی‌سازی شده است و با سرعت بالایی که دارد، می‌تواند یک شبکه بی‌سیم همانند شبکه‌های کابلی گیگابیت در دسترس کاربران قرار دهد. این روتر می‌تواند تا 8 شبکه میهمان را مدیریت کند و از قابلیت‌های نرم‌افزاری مانند WMM، فایروال SPI و NAT، کنترل والدین، کنترل دسترسی کاربران روی آدرس‌های IP و MAC، IPv6 و QoS استفاده کند. قیمت این محصول 180 دلار اعلام شده است. شرکت Amped روتر دیگری نیز در رده AC1200 به‌نام RTA1200 معرفی کرد که به‌جز در سرعت روی فرکانس 5 گیگاهرتز، از نظر مشخصات سخت‌افزاری و ظاهری همانند مدل AC1750 است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟