Amped RTA1750
نخستین AC1750 شرکت Amped
در حالی که شرکت‌های دیگر به‌سوی معرفی روترهای بی‌سیم با سرعت‌های فراتر از 2 گیگابیت خیز برداشته‌اند، شرکت Amped نخستین روتر/ اکسس‌پوینت سری AC1750 خود را معرفی کرد.

 RTA1750 یک روتر با شکل و قیافه دیگر محصولات این شرکت و در اصطلاح 3 در 3 است؛ یعنی، از سه آنتن خارجی بهره می‌گیرد و روی هر فرکانس 2.4 یا 5 گیگاهرتز می‌تواند سه کانال ارتباطی دوطرفه دریافت/ ارسال اطلاعات برقرار کند. این دستگاه که از چهار درگاه سوییچ اترنت، یک درگاه WAN گیگابیت و یک درگاه USB 2.0 بهره می‌برد، اطلاعات را با سرعت 1750 مگابیت در مجموع دو شبکه بی‌سیم منتقل خواهد کرد و به 6 آنتن تقویت‌کننده داخلی برای مقابله با نویز و بالا بردن کیفیت سیگنال‌های رادیویی مجهز است.

به همین دلیل، شرکت سازنده می‌گوید RTA1750 برای ارتباط با تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی طراحی و سفارشی‌سازی شده است و با سرعت بالایی که دارد، می‌تواند یک شبکه بی‌سیم همانند شبکه‌های کابلی گیگابیت در دسترس کاربران قرار دهد. این روتر می‌تواند تا 8 شبکه میهمان را مدیریت کند و از قابلیت‌های نرم‌افزاری مانند WMM، فایروال SPI و NAT، کنترل والدین، کنترل دسترسی کاربران روی آدرس‌های IP و MAC، IPv6 و QoS استفاده کند. قیمت این محصول 180 دلار اعلام شده است. شرکت Amped روتر دیگری نیز در رده AC1200 به‌نام RTA1200 معرفی کرد که به‌جز در سرعت روی فرکانس 5 گیگاهرتز، از نظر مشخصات سخت‌افزاری و ظاهری همانند مدل AC1750 است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال