پردازنده‌های پرقدرت سرور 10 نانومتری اینتل
شرکت اینتل در کنفرانس SC14 که بزرگ‌ترین گردهمایی سازندگان ابرکامپیوتر جهان است، اطلاعات تازه‌ای درباره نسل بعدی پردازنده‌های Xeon Phi (با نام رمز Knights Hill) خود داد.

 سومین نسل پردازنده‌های پرقدرت سرور Xeon Phi با فناوری ساخت 10 نانومتری خواهند بود و از معماری جدیدی برپایه فناوری اینترکانکشن‌های Fabric Omni-Path بهره می‌گیرند. نسل قبلی پردازنده Xeon Phi با نام رمز (Knights Landing) از فناوری ساخت 14 نانومتری استفاده می‌کنند که در سال 2015 به‌صورت تجاری وارد بازار خواهند شد و از فناوری سیلیکون فتونیک نیز برخوردارند. فناوری Fabric Omni-Path نام تجاری فناوری اینترکانکشن‌های پرسرعت اینتل است که در معماری جدید امکان تبادل اطلاعات با سرعت 100 گیگابیت بر ثانیه و کاهش تأخیر 56 درصدی در سوییچ از کلاسترهای متوسط تا بزرگ را می‌دهد. معماری Omni-Path مبتنی‌بر سوییچ‌های 48 پورتی با خط‌های انتقال 100 گیگابیتی است. 

عرضه پردازنده‌های جدید Xeon Phi با فناوری Omni-Path اکوسیستم شرکت اینتل را برای ابرکامپیوترها تکمیل خواهد کرد و سازندگان این ماشین‌های محاسباتی می‌توانند این پردازنده را با دیگر تجهیزات درون رک یا سرور مبتنی بر فناوری Omni-Path یک‌پارچه کنند. طبق فهرست Top500 نزدیک به 86 درصد ابرکامپیوترهای دنیا از پردازنده‌های سرور Xeon اینتل استفاده می‌کنند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟