سرور 1U جدید گیگابایت با 4 پردازنده گرافیکی انویدیا
شرکت گیگابایت سرور رک‌مانت جدیدی به نام G190-G30 معرفی کرد. این سرور در اندازه 1U و با 4 پردازنده گرافیکی SXM2 انویدیا و لینک‌های با فناوری NVLink عرضه شده است.

 معمولا سرورهای 1U با یک پردازنده گرافیکی (GPU) هستند ولی سرور جدید گیگابایت چهار GPU دارد که به آن قدرتی مضاعف برای اجرای برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و کارهایی با بار ترافیکی محاسباتی سنگین فراهم می‌کند. این پردازنده‌های گرافیکی به طور کامل با پلتفرم تسلا و شتاب‌دهنده‌های گرافیکی انویدیا سازگاری دارند. لینک‌های NVLink باعث افزایش پهنای‌باند، لینک‌های بیشتر و بهبود مقیاس‌پذیری سرور روی رابط‌های PCIe برای تراشه‌های گرافیکی می‌شوند. هر پردازنده گرافیکی انویدیا Tesla V100 می‌تواند از 6 لینک NVLink پشتیبانی کند که هر لینک نرخ انتقال اطلاعات 25 گیگابایت بر ثانیه دارد. بنابراین، کل پهنای‌باند در دسترس این پردازنده به 300 گیگابایت می‌رسد. 
این پهنای‌باند حدود 10 برابر پهنای باند ارائه شده توسط یک رابط ساده PCIe 3 است. سرور G190-G30 دو پردازنده اینتل Xeon مدل ES-2600 V3/V4 دارد و به 16 اسلات حافظه رم RDIMM/LRDIMM ECC مجهز است. دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت و چهار درایو ذخیره‌سازی 2.5 اینچی به همراه سه اسلات توسعه PCIe 3 روی این سرور تعبیه شده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال