تاثیرات منطقه‎ای بر عملکرد کلاود
فاصله، مکان و منطقه تا چه اندازه برای کلاود اهمیت دارد
در بازار املاک اصطلاح مهمی‎ به نام «منطقه» وجود دارد که همه بنگاه‎ها از آن استفاده می‎کنند و به این معنا است که خانه‎هایی با شرایط کاملا برابر در برخی از مناطق ارزش بسیار بیشتری دارند. اما آیا موضوع منطقه و مکان در مورد کلاود هم صدق می‎کند؟ آیا عملکرد کلاود در برخی مناطق بهتر است؟ به نظر می‎رسد که این‎گونه باشد.

اخیرا یک گزارش از EdgeConneX و Cedexis با عنوان «کلاود، محتوا، نحوه اتصال و اینترنت در حال تکامل» نشان می‎دهد که موضوع منطقه و مکان در مورد کلاود تا چه اندازه اهمیت دارد. این تحقيق با استفاده از ابزار اندازه گیری عملکرد اینترنت مبتنی بر Cedexis’ RUM برای آزمایش وضعیت عملکرد کلاود در مکان‎های مختلف و با تکنیک‎های مختلف بهینه سازی انجام شده است.

نتایج اولین مجموعه از آزمايشات به تاثیر فاصله می‎پردازد. یک زمان پاسخدهی پایه برای اتصال کاربران سیلیکون ولی به یک کلاود در منطقه‎ای در شمال کالیفرنیا و همچنین کاربرانی در منطقه شمال ویرجینیا که به خدمات کلاود آشبورن ویرجینیا متصل بودند در نظر گرفته شد. زمان پاسخدهی محلی برای سیلیکون ولی 24 میلی ثانیه و برای آشبورن 23 میلی ثانیه بود. سپس سایت‎های دیگری از نواحی مختلف ایالات متحده که به نزدیکترین نود متصل بودند انتخاب شدند. نتایج اثبات کرد که فاصله اهمیت دارد، چرا که زمان پاسخدهی برای کاربران جنوب کالیفرنیا 37 درصد کاهش (32 میلی ثانیه) را نشان داد، واشنگتن 66 درصد کندتر (39 میلی ثانیه) شده بود و فلوريدا 109 درصد کمتر (48 میلی ثانیه) بود.

استفاده از شبکه‎های تحویل محتوا برای افزایش عملکرد کلاود

این گزارش نشان می‎دهد که یک شیوه برای افزایش عملکرد کلاود استفاده از شبکه‎های تحویل محتوا (CDN) است که به طور موثری محتوا را به کاربر نزدیک‎تر می‎کند. Cedexis عملکرد CDNهای محلی با نمونه‎های غیر محلی در 31 ایالت مختلف را با هم مقايسه کرد و نتایج نشان داد که نمونه‎های محلی به طرز چشمگيری بهتر بودند. برای مثال، کاربران در دنور 15 درصد افزایش در زمان پاسخدهی را مشاهده کردند، بوستونی‎ها 39 درصد و کاربران سن دیاگو و فونیکس شاهد 47 درصد بهبود در عملکرد بودند.

تامین کنندگان کلاود نقاط محلی قابل دسترس برای همه مناطق را فراهم نمی‎کنند، به همین دلیل اتصال به یک تامین کننده CDN محلی به این معنا است که دیگر نیاز نیست داده‎ها مسافت طولانی را طی کنند.

مراکز داده سر راست زمان پاسخدهی کلاود را بهبود می‎بخشد

یکی دیگر از روش‎های بهبود وضعیت زمان پاسخدهی در کلاود اتصال به یک مرکز داده سر راست و تا حد ممکن نزدیک به کاربر است که یک اتصال سر راست و مستقیم به کلاود بدون نیاز به پیمودن اینترنت را فراهم می‎کند. در این روش شما از مزیت افزایش امنیت نیز برخوردار خواهید شد زیرا ترافیک از طریق یک شبکه خصوصی ارسال می‎شود.

کلاود برای بسیاری از سازمان‎ها به یک استراتژی تبدیل شده است و وضعیت اتصال به آن نیز به همین اندازه مهم است. بزرگان صنعت ای‎تی باید متوجه این موضوع باشند که تمام مسیرهای شبکه یکسان ساخته نمی‎شوند. این گزارش توانست به خوبی تاثیرات منطقه‎ای بر عملکرد کلاود را نشان دهد.

کاربردها و خدمات جدید مثل تجزیه و تحلیل ویدیو، اینترنت اشیا و یادگیری ماشین اثرات تاخیر در تبادل داده را بارزتر می‎کند. کسب و کارها باید سطح آگاهی و تلاش خود را بیشتر افزایش دهند تا بتوانند بهتر از گزینه‎های مختلف موجود از قبیل CDNها و اتصال مستقیم و مجازی اینترنت استفاده کنند. بهینه سازی اتصال به کلاود کار ساده‎ای نیست، اما خوشبختانه روش‎هایی وجود دارد که می‎توان آن را راحت‎تر انجام داد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟