به‌یاد نسل شیرین هشت بیتی
معرفی و دانلود بازی Cat Bird
حتما انیمیشن محبوب و پرطرفدار «گربه‌سگ» را یادتان هست که بارها از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش شده است. افزون بر این حتما با خواندن عنوان مطلب کمی با ایده بازی آشنا شده‌اید؛ قهرمانی که ترکیبی از گربه و پرنده است و توانایی هر کدام را در این سکوبازی سخت همراه خود دارد.

«پرنده‌ی گربه‌ای» با گرافیک پیکسل‌آرتی خود در نگاه اول یادآور نسل شیرین بازی‌های هشت و شانزده بیتی است و گرچه انیمیشن‌ها بسیار روان و عالی طراحی شده‌اند؛ اما همه‌چیز در ستایش یک بازی دوبعدی خلق شده است. هر کدام از مرحله‌ها با سازه‌های متحرک و خطرناکی مانند تیغه‌ها و سکوهای لرزان پر شده‌اند و به دقت و زمانبدی مناسبی برای پریدن یا پرواز احتیاج دارند. طراحی نقشه‌ها به این شکل هستند که معمولا فضای کافی را برای پرواز و رد شدن از موانع در اختیار ندارید و باید حسابی حواس‌تان را برای رسیدن به خانه بعدی جمع کنید. البته سازندگان تعدادی چک‌پوینت هم در میان مرحله‌ها در نظر گرفته‌اند تا در صورت باختن، بازی را از آن‌جا آغاز کنید.

با این‌که «پرنده‌ی گربه‌ای» اولین بازی سازندگان برای پلتفرم‌های همراه است اما هیچ کم‌وکسری از نام‌های بزرگ این سبک در میان موبایل‌ها و تبلت‌ها ندارد. اگر اهل سکوبازی‌ دوبعدی هستید و از بازی‌های ساده و کوچک این سبک بر روی موبایل خود خسته شده‌اید «پرنده‌ی گربه‌ای» را از دست ندهید. بازی بیش از 40 مرحله‌ متفاوت دارد که باید در این میان با دست کم سه غول آخر (Boss) هم مبارزه کنید.

دانلود نسخه iOS

دانلود نسخه Android


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال