منتظر هدست VR مستقبل از PC اچ‌تی‌سی باشید!
اچ‌تی‌سی از سه گوشی جدید یک هدست VR رونمایی می‌کند
طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، ظاهرا شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی قصد دارد تا پیش از پایان سال جاری از سه گوشی جدید و یک هدست واقعیت مجازی (Virtual Reality Headset) مستقل از PC رونمایی کند. با سایت شبکه همراه باشید.

اچ‌تی‌سی از شرکت‌هایی است که زمانی در زمینه تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند از برترین‌ها بود، اما رفته رفته استقبال از محصولات این شرکت کاهش یافت و هم اکنون سهم بازار اچ‌تی‌سی در زمینه موبایل به شدت کاهش یافته است. طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، به نظر می‌رسد که اچ‌تی‌سی قصد دارد تا پیش از پایان سال جاری از سه گوشی جدید و یک هدست واقعیت مجازی مستقل از PC پرده‌برداری کند.

سه گوشی جدید مورد نظر با اسم رمز Ocean Master، Ocean Harmony و Ocean Lite شناخته می‌شوند. طبق گزارش‌ها گوشی Ocean Master از نمایشگری 6 اینچی، دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی بهره‌مند می‌شود. دستگاه از نظر رم و حافظه داخلی هم شامل دو نسخه می‌شود که به ترتیب رم 4 گیگابایتی به همراه حافظه 64 گیگابایتی و یا رم 6 گیگابایتی به همراه حافظه 128 گیگابایتی را ارائه می‌کند.

در سمت مقابل گوشی‌های Ocean Lite و Ocean Harmony هر دو از رم 4 گیگابایتی و حافظه داخلی 64 گیگابایتی بهره‌مند می‌شوند. گوشی اول نام برده شده به نمایشگری 5.2 اینچی مجهز خواهد بود و گوشی دوم نمایشگری 6 اینچی را ارائه می‌کند.

اما علاوه بر سه گوشی که نام بردیم، ظاهرا اچ‌تی‌سی قصد دارد به زودی از یک هدست واقعیت مجازی مستقل از PC هم پرده‌برداری کند. ظاهرا این هدست HTC Vive Focus (اچ‌تی‌سی وایو فوکوس) نام خواهد داشت و مبتنی بر پلتفرم دی‌دریم (DayDream) گوگل است. از آنجایی که این هدست مستقل از PC است، برخلاف هدست اچ‌تی‌سی وایو (HTC Vive) نیاز به وصل کردن آن به کامپیوتر وجود ندارد. متاسفانه در حال حاضر صحت اطلاعات ارائه شده به صورت رسمی از سوی شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی به تأیید نرسیده‌اند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟