نگران از دست دادن اطلاعات تلگرامتان هستید؟
ترفند: چگونه از مخاطبین تلگرام پشتیبان بگیریم؟
شرایط برای تلگرام در ایران از هر موقعیت دیگری پیچیده‌تر شده است. این مسئله مطمئنا باعث ایجاد نگرانی‌هایی برای کاربران می‌شود که بزرگ‌ترینِ این نگرانی‌ها، از دست رفتن اطلاعات است.

در مطلبی که چندی پیش منتشر کردیم، چگونه اطلاعات مفید خود در تلگرام را ذخیره کنید معرفی کردیم. در این مطلب اما به معرفی راهکاری برای ذخیره مخاطبان تلگرام خواهیم پرداخت.  هدف از تهیه این مقالات کمک به کاربران است تا از اطلاعات مهم خود حفاظت کنند. همراه ما باشید.

قدم اول برای این کار، دانلود اپلیکیشن Contact to Excel است. کاربران اندرویدی می‌توانند این اپ را از این لینک و کاربران iOS اپ مشابه آن را از این لینک دانلود کنند. 

در مرحله بعدی، باید مخاطبان پیش‌فرض گوشی را به مخاطبان تلگرام تغییر دهید تا از تکراری شدن آن‌ها جلوگیری کنید. این کار چندان سخت نیست؛ اما در گوشی‌های مختلف، راه‌های متفاوتی برای انجام آن وجود دارد. به طور کلی، چنین مسیری باید طی شود:

مخاطبان=» تنظیمات =» نمایش مخاطبان =» تلگرام

توجه داشته باشید که در این بخش تنها باید مخاطبان تلگرام را انتخاب کنید و تیک سایر گزینه‌ها را بردارید.

بعد از انتخاب مخاطبان تلگرام به عنوان مخاطبان پیش‌فرض، به اپلیکیشن برگردید و از آن‌ها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. حالا یک قایل آماده از مخاطبانتان دارید که با فرمت .XLS ذخیره شده‌اند و می‌توانید هر وقت نیاز داشتید، آن را از این مسیر بازیابی کنید:

Contacts => setteing => import and export

سپس فایل مورد نظر را پیدا کرده و گزینه Export را بزنید تا مخاطبان تلگرام مجددا در اختیارتان باشند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال