بعد از اجرای طرح رجیستری
 چگونه گوشی دست دوم دو سیم‌کارته خود را انتقال دهیم؟
08 ارديبهشت 1397
بعد از اجرای مرحله به مرحله طرح رجیستری سوالات زیادی از سوی کابران درباره رجیستر کردن گوشی‌های دو یا چند سیمکارته و انتقال مالکیت در این گوشی ها مطرح است. در این مطلب نحوه انتقال گوشی دو سیم‌کارته را آموزش می‌دهیم.

زمانی که صاحب یک گوشی موبایل دست دوم قصد فروش آن را داشته باشد، آن گوشی نیازمند انتقال مالکیت است تا خریدار بتواند با قراردادن سیم کارت در آن، گوشی را متعلق به خود و متصل به سیم کارت خود کند و انجام این کار در خرید و فروش گوشی دست دوم الزامی است. 

اگرچه انجام این کار برای تکیمل فرایند الزامی است، اما به اشتباه مطرح شده که در صورت انجام ندادن انتقال مالکیت گوشی فعال نمی شود که این تصور اشتباه است، بلکه حتی در صورت عدم انتقال مالکیت پس از فروش، گوشی کار می‌کند و فعال است اما در سیستم رجیستری هنوز متعلق به شخص فروشنده است.

برای انتقال مالکیت تلفن‌های همراه دو یا چند سیمکارته، تنها کافی است که مالکیت شناسه یکی از SLOTها را منتقل کرد. با انتقال مالکیت یک شناسه، مالکیت شناسه مربوط به SLOTهای دیگر نیز به صورت خودکار منتقل خواهد شد.

برای این کار مالک گوشی قبل از انتقال مالکیت، حتما باید شناسه تمامی SLOTهای گوشی را از طریق فرآیند افزودن دستگاه وارد کارتابل خود کرده باشد. در غیر این شناسه تمامی SLOTها به صورت خودکار منتقل نمی شود.

بنابراین هنگام خرید، خریدار باید از فروشنده بخواهد شناسه تمامی SLOTها را به کارتابل خود اضافه کند و سپس فرآیند انتقال مالکیت را انجام دهد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال