عدم عضویت اجباری در یک گروه
با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید
یکی از مشکلات رایجی که گریبان‌گیر کاربران واتس‌آپ می‌شود، عضویت اجباری در گروه‌ها است. بدون شک بارها به این مسئله فکر کرده‌اید که آیا راهی وجود دارد تا به دیگران اجازه ندهیم ما را ناخواسته در گروه‌های واتس‌آپ عضو کنند؟ پاسخ این پرسش مثبت است. واتس‌آپ قابلیتی در اختیار کاربران قرار داده تا ناخواسته عضو گروه‌هایی نشوند که اطلاعی در مورد آن‌ها ندارند.

شما در واتساپ قادر به بلاک کردن افراد و شماره تلفن‌ها آن‌ها هستید و حتا می‌توانید متوجه شوید که چه فردی شما را بلاک کرده است، اما در مورد گروه‌ها قابلیتی برای بلاک کردن آن‌ها وجود ندارد. کنترل‌های حریم خصوصی (Privacy) در واتساپ به کاربران اجازه نمی‌دهند، به‌طور مستقیم یک گروه را مسدود کنند؛ اما گزینه‌ای در بخش تنظیمات حریم خصوصی وجود دارد که مانع از آن می‌شود تا کاربران شما را به عضویت گروه‌ها در آورند.

چگونه مانع عضویت ناخواسته در یک گروه واتساپ شویم؟

برای انجام این‌کار مراحل زیر را دنبال کنید، ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کرده، آیکن تنظیمات که شبیه به سه نقطه بوده و در گوشه بالای صفحه قرار دارد را لمس کنید.

با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید

در منوی ظاهر شده گزینه Settings را لمس کرده و سپس گزینه Accounts را لمس کنید.

با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید

در منوی Accounts، گزینه Privacy را انتخاب کنید.

با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید

در منوی Privacy صفحه را به سمت پایین پیمایش کرده و گزینه Groups را انتخاب کنید.

با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید

در این صفحه، شما می‌توانید افرادی که قادر هستند شما را به عضویت گروه‌هایی درآورند را انتخاب کنید. گزینه Everyone به معنای همه کاربران است، My Contacts فقط مخاطبینی که با آن‌ها آشنایی دارید را شامل می‌شود و گزینه Nobody هیچ کاربری را شامل نمی‌شود.

با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید

اگر تمایلی ندارید که به اجبار عضو هیچ گروهی شوید، باید گزینه سوم که Nobody است را انتخاب کنید. اگر تمایل دارید به غیر از مخاطبان، شخص دیگری نتواند شما را به عضویت گروهی درآورد، در این حالت باید گزینه My Contacts را انتخاب کنید. زمانی که مانع از آن می‌شوید که مدیران شما را به گروه‌هایی عضو کنند باید از گزینه حریم خصوصی استفاده کنید. در این حالت مدیران می‌توانند دعوت‌نامه‌ای برای عضویت شما در گروه‌های خصوصی برای‌تان ارسال کنند. زمانی که دعوت‌نامه‌ای ارسال می‌شود شما می‌توانید نام یکسری از اعضا، آیکن گروه‌ و اطلاعاتی درباره گروه را مشاهده کنید. البته شما همیشه می‌توانید از گروهی که عضوش شده‌اید خارج شوید. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که پیام‌رسان واتساپ  را همواره به‌روز نگه دارید. قابلیت فوق در نسخه 2.19.115 این برنامه که روی اندروید نصب شده قابل استفاده است.

با این راهکار مانع از عضویت اجباری در گروه‌های واتس‌آپ شوید

چگونه فرد خاصی که ما را به گروهی در واتساپ عضو کرده را بلاک کنیم؟

همان‌گونه که اشاره کردیم، راهکاری برای مسدود کردن گروه‌ها وجود ندارد، اما این امکان وجود دارد تا ادمین‌های دردسرساز را بلاک کنیم. برای انجام این‌کار مراحل فوق را دنبال کنید.

1.برنامه واتساپ را اجرا کرده و به گروه مورد نظر بروید.

2. موضوع گروه را لمس کنید.

3. شماره تلفن مدیری که قصد بلاک کردن آن‌را دارید لمس کنید.

4. اگر پیغامی ظاهر شد، گزینه Message یا Send Message را لمس کنید.

5. گفت‌وگوی جدیدی با ادمین انتخاب شده ظاهر می‌شود. شماره تلفن او در بالای صفحه را لمس کنید.

6. اکنون Block را لمس کرده و برای تایید این‌کار دومرتبه گزینه Block را لمس کنید.

با این‌کار مطمئن خواهید شد که شخص موردنظر در فهرست مخاطبان شما قرار نخواهد داشت.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال