داده‎هایی که با گوگل در میان گذاشته می‌شود
چگونه اندروید قبل از اتصال به یک شبکه وای‌فای وضعیت سرعت آن را تشخیص می‌دهد
گوگل اخیرا یک قابلیت جدید در اندروید 8.1 اوریو را معرفی کرده است که نشان می‌دهد یک شبکه وای‎فای عمومی‌ (قبل از این که شما به آن متصل شويد) تا چه اندازه خوب عمل می‎کند. تنها با استفاده از عبارات ساده‎ای مثل کند، خوب، سریع و خیلی سریع، این قابلیت به شما امکان می‌دهد به سرعت تصمیم گیری کنید که آیا یک شبکه ارزش اتصال را دارد یا بهتر است از همان اتصال داده موبایل خود استفاده کنید.

گوگل چگونه کیفیت یک شبکه را تشخیص می‌دهد؟

اندروید برای تشخیص وضعیت داده‎ها به قابلیت اشتراک گذاری Usage & Diagnostics متکی است. وقتی شما تلفن خود را به یک شبکه باز متصل می‌کنید، سرعت این شبکه (به همراه دیگر اطلاعات) با گوگل به اشتراک گذاشته می‌شود. بعد از گذشت مدت زمان کافی از اتصال فرد به این شبکه این اطلاعات با گوگل در میان گذاشته شده و امکان دریافت اطلاعات تشخیص سرعت و ثبات شبکه فراهم می‌شود.

بعد از اتمام این مرحله، قابلیت Network Ratings قادر خواهد بود در سطح قابل قبولی به شما بگوید یک شبکه قبل از این که شما به آن متصل شوید تا چه میزان خوب عمل می‌کند (به شرط این که به اندازه کافی معروف باشد). احتمالا کافی شاپ محله شما در این رتبه بندی قرار ندارد و یا ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا در فهرست این رتبه بندی قرار گيرد.

پس به این ترتیب آیا گوگل داده‎های مربوط به من را جمع آوری می‌کند؟ من این را دوست ندارم

در دنیایی که به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی به یک نگرانی جدی و همیشگی تبدیل شده است، شما نمی‌توانید حدس بزنید که این قابلیت چقدر می‌تواند امن باشد، به ویژه وقتی صحبت از به اشتراک گذاری در میان باشد. پاسخ کوتاه به این پرسش این است که این داده‎ها نیز مثل خیلی دیگر از داده‎های اشتراکی بی نام و نشان هستند. گوگل کارهایی که شما در زمان اتصال به این شبکه‎های عمومی‌ انجام می‌دهید را جمع آوری نمی‌کند (هر چند ما بارها به شما گوشزد کرده‎ایم که در زمان اتصال به یک شبکه عمومی‌ نباید کارهای محرمانه و شخصی انجام دهید) و تنها داده‎های مقدماتی و ضروری را دریافت می‌کند.

مسلما قابلیت Usage & Diagnostics که از آن برای جمع آوری داده شبکه استفاده می‌شود بیشتر از صرفا داده شبکه را به دست خواهد آورد. این یک ابزار جمع آوری داده خیلی کلی است که به گوگل کمک می‌کند محصولات و خدمات ارائه شده به همگان را بهبود بخشد. این می‌تواند شامل سطح باتری شما، مدت زمانی که اپلیکیشن‎ها باز هستند و کیفیت و قدرت اتصال به شبکه وای‎فای و بلوتوث باشد.

اما در نهایت اگر شما همچنان تمایلی به این نوع از ارتباط با گوگل ندارید، خوشبختانه استفاده از این قابلیت اختیاری است.

چگونه Usage & Diagnostics Sharing را غیرفعال کنیم

برای غیرفعال كردن Usage & Diagnostics Sharing منوی Settings تلفن خود را با کشیدن نوار اطلاع رسانی و تقه زدن روی آیکون چرخ دنده باز کنید.

از آنجا بخش Google را پیدا کرده و روی آن تقه بزنید.

سپس روی آیکون سه نقطه موجود در سمت راست بالای صفحه تقه بزنید و بعد Usage & Diagnostics را انتخاب کنید.

دکمه لغزنده موجود در این صفحه را روی حالت خاموش قرار دهید تا کار به اتمام برسد. حالا دیگر اطلاعاتی از تلفن شما به اشتراک گذاشته نخواهد شد، اما شما همچنان می‌توانید از تمام مزایای اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از دیگر کاربران مثل رتبه بندی شبکه‎ها بهره‎مند شوید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟