افزایش امنیت و حريم خصوصی در مرورگرها
چگونه کلمات عبور ذخيره شده در مرورگر خود را حذف کنیم
مرورگرهای وب به قابلیتی مجهز هستند که کلمات عبور وارد شده توسط شما را در خود ذخیره می‌کنند تا شما مجبور نباشید در هر بار مراجعه به یک وب‌سایت دوباره آن را وارد کنید. اما همین ویژگی گاهی می‌تواند امنیت شما را به خطر بیاندازد. تقريبا تمام مرورگرها و دستگاهها را می‌توان هک کرد و این کلمات عبور ذخيره شده ممکن است در دسترس افراد غریبه قرار گیرد. بنابراین قبل از رخ دادن چنین حوادثی بهتر است خودتان دست به کار شده و آنها را پاک کنید.

1606683296_1_0.gif

کلمات عبور ذخيره شده توسط اشخاص ثالث قابل دسترس هستند، فرقی نمی‌کند که دوست شما کامپیوترتان را قرض گرفته باشد یا یک مجرم سایبری به آن نفوذ کرده باشد. یک هکر پس از به دست آوردن کلمات عبور حساب‌های آن‌لاین شما می‌تواند به اطلاعات شخصی و حساس شما نیز دست پيدا کند. بنابراین قبل از رخ دادن چنین حوادثی بهتر است خودتان دست به کار شده و آنها را پاک کنید.

چگونه کلمات عبور ذخيره شده در مرورگر کروم را حذف کنیم

1. روی آیکون Profile کلیک کرده و از بین گزینه‌های موجود Passwords (آیکون کلید) را انتخاب کنید. در اینجا شما تمام کلمات عبور ذخيره شده در کروم را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید تنظیمات کلمات عبور خود را تغییر دهید. برای مثال می‌توانید قابلیت ورود خودکار و پیغام نمایش داده شده برای پیشنهاد ذخیره کلمات عبور را غیرفعال كنيد.

2. برای حذف کلمه عبور روی دکمه منو (3 نقطه عمودی) کلیک کرده و Remove را انتخاب کنید.

چگونه کلمات عبور ذخيره شده در مرورگر فایرفاکس را حذف کنیم

1. روی آیکون منو (سه خط افقی) موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید.

2. یک تب باز خواهد شد. از پنل سمت چپ، روی گزينه Privacy and Security کلیک کنید. به پایین صفحه و بخش Logins & Passwords برويد، سپس روی دکمه Saved Logins کلیک کنید. در اینجا شما می‌توانید تنظیمات خود را تغییر دهید، یک کلمه عبور اصلی ایجاد کنید و یا قابلیت پر شدن خودکار فیلدها را غیرفعال كنيد.

3. در پنجره جدیدی که باز خواهد شد شما کلمات عبور ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس را مشاهده خواهید کرد. نام کاربری و کلمه عبوری که مایل به حذف آن هستید را انتخاب و روی دکمه Delete موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

چگونه کلمات عبور ذخيره شده در مرورگر  اینترنت اکسپلولر را حذف کنیم

1. از نوار منو Tools را انتخاب کرده و از گزينه‌های موجود روی Internet options کلیک کنید.

2. بعد از باز شدن پنجره Internet options روی تب Content کلیک کرده و دکمه Settings را انتخاب کنید.

3. یک پنجره جدید نمایش داده خواهد شد. در اینجا روی Manage Passwords کلیک کنید.

4. در پنجره جدید باز شده روی Web credentials کلیک کنید. در اینجا شما تمام نام‌های کاربری و کلمات عبور ذخيره شده را مشاهده خواهید کرد. روی آیکون فلش کنار نام وب‌سایت و کلمات عبوری که قصد حذف آن را دارید کلیک کرده و دکمه Remove را انتخاب کنید.

چگونه کلمات عبور ذخيره شده در مرورگر سفاری را حذف کنیم

1. از نوار منو Safari را انتخاب کرده و روی Preferences کلیک کنید.

2. روی آیکون Passwords کلیک کنید تا تمام کلمات عبور ذخيره شده را مشاهده کنید. قبل از ویرایش محتوای این صفحه از شما درخواست می‌شود تا کلمه عبور حساب کاربری خود را وارد کنید. بعد از این کار وب‌سایت و کلمه عبوری که قصد حذف آن را دارید را انتخاب کرده و روی Remove کلیک کنید.

3. یک پنجره جدید باز خواهد شد. برای تایید روی دکمه Remove کلیک کنید.

در انتها، فراموش نکنید که ذخیره کردن کلمات عبور در مرورگرها امنیت حریم خصوصی شما را به خطر خواهد انداخت. شما همیشه باید از کلمات عبور پیچیده و منحصر به فرد برای هر کدام از حساب‌های کاربری خود استفاده کنید و برای به خاطر سپاری آنها به جای ذخیره در مرورگر می‌توانید از یک ابزار مدیریت کلمات عبور امن و مطمئن استفاده کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟