بده بستان دو مرورگر وب معروف
چگونه افزونه‌های گوگل کروم را روی مایکروسافت اج نصب کنیم
در نسخه جدید Chromium مرورگر مایکروسافت اج به طور پیش فرض شما تنها می‌توانید تعداد کمی‌ از افزونه‌های مورد تایید مایکروسافت را نصب کنید. اما اگر مایل هستید تا افزونه‌های مورد علاقه خود را از Chrome Web Store روی این مرورگر اج جدید نصب کنید باید ابتدا چنین قابلیتی را روی مرورگر اج مایکروسافت فعال کنید.

shabake-mag.jpg

مایکروسافت در حال آزمايش نسخه بتای یک نسخه جدید از مرورگر اج است که موتور رندرينگ خود را به Chromium تغییر داده است. اساس کار این موتور شبیه به گوگل کروم است. کروم مصرف باتری کمتری را ارائه می‌کند و این مرورگر اج جدید نیز می‌تواند افزونه‌های کروم را دریافت کند. هر چند مایکروسافت بعضی از افزونه‌های مخصوص اج را ارائه کرده است، اما تعداد آنها چیزی نزدیک به 100 افزونه بیشتر نیست. شاید ظاهرا همین مقدار کافی به نظر برسد، اما چنین مقداری در مقايسه با محتوای Chrome Web Store بسیار ناچیز است.

بنابراین اگر از این مرورگر اج جدید استفاده می‌کنید و می‌خواهید افزونه‌های بیشتری را در اختیار داشته باشید می‌توانید آنها را از Chrome Web Store دریافت کنید. تنها کاری که شما برای نصب افزونه‌های کروم باید انجام دهید تغییر دادن یک دکمه و رفتن به صفحه Web Store است. اما قبل از آن باید به هشدارهای اعلام شده از طرف مایکروسافت توجه داشته باشید: اگر یک افزونه به وارد شدن یا سینک به حساب کاربری گوگل نیاز داشته باشد، این افزونه روی مرورگر اج کار نخواهد کرد. همچنین اگر این افزونه به یک نرم افزار دیگر روی کامپیوتر متکی باشد روی اج کار نخواهد کرد، حتی اگر این نرم افزار روی کامپیوتر شما نصب شده باشد.

چگونه افزونه‌های کروم را روی اج نصب کنیم

نصب افزونه‌های کروم روی اج بسیار سرراست است. ابتدا روی آیکون سه نقطه افقی موجود در سمت راست بالای صفحه مرورگر کلیک کنید تا منو باز شود.

سپس در این منو روی گزينه Extensions کلیک کنید.

سویچ Allow extensions from other stores موجود در گوشه سمت چپ پایین صفحه Extensions را روی حالت روشن قرار دهید.

مایکروسافت به شما هشدار خواهد داد که افزونه‌های موجود در Chrome Web Store یا هر منبع آنلاین دیگر را تایید نخواهد کرد. روی دکمه Allow کلیک کنید تا کار ادامه پیدا کند.

حالا به صفحه  Chrome Web Store برويد و افزونه‌ای که مایل به نصب آن هستید را پیدا کنید. سپس روی دکمه Add to Chrome کلیک کنید. مراحل انجام کار درست مثل زمان نصب این افزونه روی کروم است.

توجه داشته باشید که هیچ‌کدام از افزونه‌هایی که شما از Chrome Web Store نصب می‌کنید برای مرورگر اج آزمايش نشده‌اند و ممکن است شما در زمان استفاده از آنها با باگ یا مشکلات اجرایی مواجه شوید. بهتر است هر بار یک افزونه را نصب کرده و بعد از بررسی وضعیت عملکرد آن به سراغ افزونه بعدی بروید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟