دنیای موبایل
رقابتی بزرگ در دنیای خودران‌ها
خودران‌ها دیگر از قالب علمی تخیلی خود خارج شده‌اند و اکنون دو حوزه مهم صنعت، یعنی حوزه خودروسازی از یک سو و محاسبات و بزرگان اینترنتی از سوی دیگر رقابت بسیار پر سر و صدایی را برای به ‌دست گرفتن این بازار با یکدیگر آغاز کرده‌اند.

 سه شرکت بزرگ خودروساز آلمانی، در یک اقدام کم‌سابقه با مشارکت هم قصد خرید سرویس نقشه Here شرکت نوکیا را دارند. Here نوکیا بنابر اظهار نظرها پیش‌رفته‌ترین سرویس نقشه‌برداری دیجیتال دنیا است و می‌تواند برگ برنده‌ای در بازار خودران‌ها به حساب آید. سه شرکت بی‌ام‌و، آئودی و مرسدس بنز (به همراه شرکت چینی Baidu) برای به‌دست ‌آوردن Here در حال مذاکره با نوکیا هستند و بنابر اعلام روزنامه وال استریت ارزش این معامله به بیش از دو میلیارد دلار می‌رسد. این خودروسازان بر سر تصاحب Here با شرکت‌های دره سیلیکون رقابت می‌کنند و اتحاد این سه شرکت برای خرید Here بسیار جالب است؛ زیرا به‌نظر می‌رسد تمام تلاش خود را می‌کنند تا Here به دست سه شرکت گوگل، اپل و فیس‌بوک نیفتد. 
رزونامه وال ‌استریت به نقل از یک منبع آگاه می‌نویسد: «بزرگ‌ترین خطری که صنعت خودروسازی را تهدید می‌کند این است که گوگل برای خودران‌ها سیستم عاملی توسعه دهد و آن ‌را به‌طور رایگان در اختیار عموم مردم قرار دهد. ما به این نقشه (Here) نیاز داریم تا در سیستم‌عامل خودروها استفاده کنیم.» تا اکنون که این مطلب نوشته می‌شود، هنوز نتیجه نهایی مذاکره‌ها مشخص نشده است، اما به‌نظر می‌رسد شرکت‌های آلمانی با سرمایه‌گذاری قابل توجهی که خواهند داشت، Here نوکیا را از دست سه شرکت بزرگ دره سیلیکون بیرون بکشند. خودروسازان آلمانی امیدوارند با خرید Here در حوزه خودران‌ها یک گام از گوگل به پیش بیفتند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟