خبرهای ویژه توسعه‌دهندگان بازی‌ها
ابزارهای قدرتمند گوگل ویژه توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها از راه رسیدند!
گوگل در حال ساخت ابزارهای برنامه‌نویسی قدرتمندی ویژه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار است. برای این منظور ابزار Android Studio 1.3 یک به‌روزرسانی بزرگ را تجربه کرده است. همچنین ابزار Polymer 1.0 و آزمایشگاه تست ابری گوگل طراحی شدند.

1606683296_1_0.gif

Android Studio

نزدیک به دو سال پیش (Google I/O 2013) بود که گوگل برای اولین بار Android Studio را عرضه کرد. یک محیط توسعه یکپارچه که ویژه برنامه‌های آندروید طراحی شده بود. شش ماه پیش، گوگل اعلام کرد این محصول آماده است از وضعیت بتا خارج شود اما Android Studio 1.0 هنوز توانایی انجام همه فعالیت‌هایی که با استفاده از Eclipse ADT انجام می‌شد را نداشت. از مهمترین آن‌ها، طراحانی بودند که از کیت توسعه عمومی گوگل NDK برای کدنویسی با سی یا سی پلاس‌پلاس استفاده می‌کردند، اما بدون هیچ سرپناهی در سرما رها شده بودند! اما گوگل در کنفرانس I/O  امسال خبر از یک به‌روزرسانی بزرگ برای Android Studio داد. Android Studio 1.3 یک نسخه از محیط توسعه یکپارچه بوده که به صورت از پیش تعریف شده از NDK پشتیبانی می‌کند. گوگل می‌گوید این افزونه بر مبنای پلتفرم JetBrains CLion قرار داشته و به طور رایگان در اختیار همه توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت. همچنین به طور رسمی Polymer و Cloud Test Lab را معرفی کرد. با این ابزارهای جدید، گوگل تجربه طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی توسعه‌دهندگان را بهبود خواهد بخشید به طوری‌که با ارائه ابزارهای جدید به آن‌ها کمک می‌کند تا کارهای خود را به خوبی انجام دهند. طراحان از ویژگی اشکال‌زدایی کامل ++C/C  شبیه به محیط توسعه یکپارچه در Canary استفاده خواهند کرد.

کتابخانه پلیمر ویژه مرورگرها و تلفن‌های‌همراه عناصر جدیدی شبیه به منوها، نقشه‌ها، نوار ابزارها و امکانات بیشتر را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

Cloud Test Lab

گوگل در جریان این رویداد همچنین از یک آزمایشگاه تست ابری رونمایی کرد. این آزمایشگاه ماحصل خرید Appurify است. یک آزمایشگاه ویژه که به توسعه‌دهندگان توانایی آپلود کردن یک برنامه و آزمایش این برنامه روی 20 دستگاه آندروید محبوب را می‌دهد، بدون آن‌که توسعه‌دهندگان نیاز داشته باشند این کارها را خودشان انجام دهند.

Cloud Messaging برای آندروید و کروم توسعه یافته است به طوری که اکنون از سیستم‌عامل iOS نیز پشتیبانی می‌کند. به عضویت در آمدن کاربر در یک گروه به او این توانایی را می‌دهد تا اعلان‌های یک برنامه را که از طریق فضای ابری گوگل ارسال شده است دریافت کند.

سرانجام، گوگل بزرگ‌ترین تغییرات را برای کنسول توسعه‌دهندگان به وجود آورده است. با این اعمال تغییرات جدید توسعه‌دهندگان توانایی مشاهده این‌که چه تعداد کاربر در حال مشاهده برنامه آن‌ها، خرید برنامه‌ها و نصب آن‌ها هستند را خواهند داشت. توسعه‌دهندگان حتی از مکانی که کاربران آن‌ها به برنامه‌های آن‌ها دسترسی خواهند داشت، اطلاع پیدا می‌کنند. همچنین، طراحان می‌توانند آزمایش‌ A-B  (آزمایش‌های ویژه‌ای در بازاریابی و هوش کسب‌و‌کار بوده که شامل آزمایش‌های تصادفی با دو نوع متفاوت A و B  را شامل می‌شود.)  را متفاوت از گرافیک و متن انجام داده تا آگاه شوند کاربران آن‌ها چه چیزی را ترجیح می‌دهند. گوگل همچنین صفحات خانگی توسعه‌دهنده را طراحی کرده است که به توسعه‌دهندگان امکان بارگذاری گرافیک‌های پیشرفته برای برنامه‌های محبوبشان را می‌دهد به‌طوری که آن‌را زیباتر از یک فهرست معمولی که فقط برنامه‌ها را نشان می‌دهد درآورند. تجزیه و تحلیل‌های جدید نشان خواهد داد کاربران چگونه از برنامه‌ها استفاده می‌کنند و چه مدت زمان را کاربران برای کامل کردن یک سطح سپری کرده‌اند و به طراحان اجازه نشان دادن پیغام‌های popup برای یک برنامه خریداری شده را می‌دهد.

به نظر می‌رسد، دنیای توسعه‌دهندگان آندروید در ماه‌های آینده انعطاف‌پذیرتر و قدرتمندتر از گذشته خواهد شد. نکته جالبی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم همگام شدن این تغییرات با آغاز موج جدید اینترنت اشیاء است که به طور جدی از سوی گوگل دنبال می‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟