۷ فناوری عجیب برای حفظ سلامتی و زیبایی
فناوری‌های عجیب سلامتی: دستگاه‌های تحریک‌کننده عصب و کاهنده درد
دستگاه‌های تحریک‌کننده عصب و کاهنده درد که به آن‌ها دستگاه‌های TENS هم گفته می‌شود، یکی دیگر از ابزارهای کارآمد مرتبط با حوزه سلامتی هستند که استفاده از آن‌ها به واسطه تکنولوژی امکان‌پذیر شده است.

دستگاه‌های تحریک‌کننده عصب و کاهنده درد می‌توانند برای بیمارانی که از دردهای مفصلی، استخوانی و سایر دردهای این‌چنینی رنج می‌برند، نقش یک ناجی را ایفا کنند. این دستگاه‌ها پالس‌های الکتریکی خاصی را در امتداد رشته‌های عصبی نزدیک به پوست ارسال می‌کنند که به سرکوب سیگنال درد در اعصاب بیمار منجر می‌شوند.

مطلب پیشنهادی

فناوری‌های عجیب سلامتی: تی‌شرت‌های کنترل‌کننده طرز قرارگیری بدن

به این صورت، اعصاب بیمار سیگنال درد را به مغز انتقال نخواهد داد یا بخش کمتری از آن را منتقل می‌کند. این امر سبب می‌شود درنهایت بیمار احساس درد نکند یا درد را کمتر از مقدار واقعی حس کند.

دستگاه‌های تحریک‌کننده عصب و کاهنده درد می‌توانند انواع و اقسام مختلفی داشته باشند. از این نوع دستگاه‌ها می‌توان برای کاهش دردهای عمیق در نواحی مختلف بدن نظیر کمر، زانو، آرنج، سرشانه و حتی بخش‌های عضلانی بدن استفاده کرد. برخی سازندگان دستگاه‌های تحریک‌کننده عصب این‌چنینی مدعی هستند این محصولات می‌توانند بدن بیمار یا کاربر را تحریک به تولید اندورفین بیشتر کنند.

اندورفین یک ماده شیمیایی است که به طور طبیعی به کاهش احساس درد در بدن انسان منجر می‌شود. شاید تصور کنید این دستگاه‌های تحریک‌کننده عصب کمک مستقیم و خاصی به زندگی بشر نمی‌کنند، اما باور کنید این دستگاه‌ها می‌توانند ناجی افرادی باشند که از بیماری‌های خاص و دردناک رنج می‌برند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟