۷ فناوری عجیب برای حفظ سلامتی و زیبایی
گجت‌های کنترل طرز قرارگیری بدن
احتمالاً تاکنون واژه لومو لیفت (Lumo Lift) را نشنیده‌اید! لومو لیفت یک گجت هوشمند و بسیار کوچک است که با اتصال به لباس افراد می‌تواند طرز قرار گرفتن بدن آن‌ها را ردیابی و به طور غیرمستقیم کنترل کند.

 این گجت از طریق اتصال بلوتوث با گوشی‌های هوشمند ارتباط برقرار می‌کند. تصور کنید گجت لومو لیفت را به پیراهن خود متصل کرده‌اید. در این وضعیت، اگر حالت قرار گرفتن بدن شما نامناسب و آسیب‌رسان باشد، لومو لیفت سریعاً با ارسال اعلان در گوشی هوشمندتان، اطلاع‌رسانی لازم را انجام می‌دهد و از شما می‌خواهد تا وضعیت جسمانی خود را تصحیح کند.

تصحیح وضعیت قرارگیری بدن کاربر با استفاده از گجت لومو لیفت به‌ویژه در شرایطی کاربرد دارد که کاربر مدت زمان طولانی را در پشت میز بنشیند. در این موقعیت‌ها، به احتمال زیاد فرد ساعات طولانی را در حالت‌های نامناسبی همچون قوز کردن سپری می‌کند و از این موضوع بی‌اطلاع است. لومو لیفت می‌تواند در این شرایط نقش یک ناجی را ایفا کند.

همچنین، این گجت کوچک قادر به شمارش تعداد گام‌های برداشته شده کاربر خواهد بود. به طور کلی، لومو لیفت از جمله ابزارهایی محسوب می‌شود که تکنولوژی آن را برای کنترل و بهبود سلامت جسمانی انسان‌ها به ارمغان آورده است. لازم به اشاره است تنوع این گجت‌ها روز به روز در حال افزایش است و لومو لیفت تنها یک نمونه از این نوع گجت‌های کنترل‌کننده سلامت بدن محسوب می‌شود.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟