دنیای موبایل شماره ۱۹۰
حریم شخصی یا سلامتی؟
پلیس با استناد به داده‌های پزشکی به دست آمده از دستگاه ضربان‌ساز فردی 59 ساله، وی را به اتهام ایجاد حریق عمدی و سعی در فریب شرکت بیمه بازداشت کرد. این فرد مدعی بود، زمانی که متوجه آتش‌سوزی در خانه‌اش شده، موفق شده است با برداشتن برخی اموالش از راه پنجره فرار کند و وسایل را داخل اتومبیل خود ببرد.

1606683296_1_0.gif

بنابر اعلام پلیس، اظهارات متهم با شواهد موجود هم‌خوانی ندارد. این فرد از یک قلب مصنوعی به‌همراه ضربان‌ساز استفاده می‌کند. پلیس با کسب مجوز لازم به داده‌های ذخیره شده در ضربان‌ساز دسترسی پیدا کرد.

مطلب پیشنهادی

اینجا خرید و فروش آزاد است!
تار و پود شماره 189

یک متخصص قلب با بررسی اطلاعات ضربان‌ساز و مقایسه داده‌های مربوط به قبل و بعد از آتش‌سوزی، این طور اظهار نظر کرده است: «با شرایط خاصی که قلب این بیمار دارد، انجام همه این کارهایی که مدعی شده تقریباً غیرممکن است.» بر همین اساس، پلیس وی را متهم کرده که خانه‌اش را به عمد آتش زده و خسارتی 400 هزار دلاری را به بار آورده است.

بر اساس حکم دادگاه، با توجه به مشکلات گسترده قلبی، امکان نداشته است که این فرد در چنین زمان کوتاهی موفق به جمع‌آوری لوازم شده و از پنجره اتاق خواب بیرون رفته و چندین جسم بزرگ و سنگین را تا جلوی خانه‌اش حمل کرده باشد.

با انتشار این خبر، نگرانی‌هایی درباره حفظ حریم شخصی و میزان امنیت دستگاه‌های پزشکی، اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنند و افرادی که به این اطلاعات دسترسی دارند مطرح شده است. استفانی لاکامبرا یکی از وکلای بنیاد حریم الکترونیک (Electronic Frontier Foundation) معتقد است: «مردم وقتی می‌خواهند از دستگاه‌هایی نظیر ضربان‌ساز استفاده کنند، نباید در شرایطی قرار بگیرند که مجبور باشند بین سلامتی و حریم شخصی خود یکی را انتخاب کنند.»

شرح شکل:  نمونه‌ای از یک ضربان‌ساز. در استفاده از چنین ابزاری همواره نگرانی‌های وجود داشته است. اینکه تا چه اندازه در مقابل حملات هکری یا سوء استفاده از حریم شخصی ایمن است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟