در انتظار مهم‌ترین رویداد سالانه گوگل
7 چیزی که در  کنفرانس گوگل I/O سال 2015 چشم‌انتطارشان هستیم
تا چند روز دیگر کنفرانس توسعه‌دهندگان Google I/O شروع می‌شود و این غول اینترنتی جدیدترین محصولات و سرویس‌هایش را معرفی می‌کند و البته نیم نگاهی هم به آینده دارد.

1606683296_1_0.gif

برنامه‌ای که در واقع جشن گوگل است را نمی‌توان کنفرانس توسعه نام نهاد. قبول؛ کنفرانس توسعه هم هست، ولی اگر بگوییم "جشن گوگل" آیا چنین چیزی را تصور نمی‌کنید؟ I/O اساسا حداقل دو اطلاعیه بزرگ از گوگل خواهد داشت و کنفرانس 2015 بی شک ناامیدتان نخواهد کرد.

در ادامه 7 چیزی که منتظریم در این کنفرانس شاهدش باشیم، آورده شده است.

Android M

دیگر دارد تبدیل به یک روتین می‌شود. اینطور نیست؟ یک سال دیگر و یک نسخه جدید دیگر از سیستم‌عامل‌های بالای جدولی گوگل. اسم‌اش چه Muffin باشد، چه Milky Way ، چه Marshmallow و یا هرچیز دیگر، این سیستم‌عامل به نظر قرار است قابلیت‌هایی متمرکز بر امور بازرگانی داشته باشد. البته بر اساس توضیحات گوگل در جلسه "آندروید برای کار".

اپ عکس مجزا

گوگل پلاس خیلی چیزها دارد، اما یک اپ مدیریت عکس که برای همه قابل استفاده باشد از جمله آن‌ها نیست. گوگل احتمالا در انتظار یک جهش است. حداقل بر طبق گزارش بلومبرگ که می‌گوید این شرکت در نظر دارد تا یک اپ مجزا برای ذخیره‌سازی و به ‌اشتراک‌گذاری ارائه کند.

پیام‌رسانی ابری

زمان‌بندی یک جلسه با عنوان "cloud messaging 3.0 " در I/O 2015 حاکی از این است که گوگل سرگرم کار روی قرار دادن ابزارهای اضافی در اختیار توسعه‌دهندگان برای ساخت راهکارهای یکپارچه پیام‌رسانی از طریق کلاود است.

پروژه آرا

احتمالا خبرهایی از تلفن هوشمند ماژولار مفهومی گوگل در I/O 2015 به گوش خواهد رسید، اما اساس اینکه اطلاعیه رسمی‌ ارائه شود هنوز روشن نیست. شاید قرار است از این هم ماژولی‌تر شود.

سلامی دوباره به پوشیدنی‌ها

سر و صدای عجیبی درباره یک شگفتی تازه در مورد دستگاه واقعیت مجازی Cardboard بپا شده است. در مورد همان پوشش مقوایی حرف می‌زنیم که می‌توانید تلفن هوشمندتان را در آن قرار دهید و خودتان یک دستگاه واقعیت مجازی بسازید. شان هالیستر از سایت گیزمودو اخیرا گزارشی منتشر کرده است که کسی از داخل گوگل به او گفته که آینده‌ "Cardboard" (نام تجاری این محصول) لزوما از جنس مقوا نخواهد بود.

 خودران‌ها

در بسیاری چیزهایی که گوگل در I/O 2015 به نمایش خواهد گذاشت، نشانی از خودران بودن وجود دارد. از جلسه‌ای در مورد بررسی Android Auto تا پروژه "Designing for Driving" (طراحی برای رانندگی) و چیزهای دیگر از این دست. 

تلویزیون و  Cast

 جایی که هم گوگل و هم اپل در تلاش‌اند تا به آن یورش ببرند و تا حالا به موفقیت‌هایی هم دست یافته اند. (Nexus Q را خاطرتان هست؟). باید در I/O 2015 منتظر اطلاعیه‌هایی در مورد Google Cast، فریم‌ورک شرکت گوگل برای استریم کردن رسانه به تلویزیون شما باشیم. این اطلاعیه‌ها احتمالا Chromecast 2 و فریم‌ورک‌های قوی‌تر بازی را نیز در بر خواهد گرفت.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟